Czas na odpoczynek dla skóry i włosów!

3…2…1… zbliża się koniec lata! Tegoroczne wakacje rozpieszczają słońcem i gorącym wiatrem. Lubimy to! A co na to nasza skóra i włosy? Późnym latem oraz wczesną jesienią to właśnie im należy się odpoczynek. Hasło-klucz to perfekcyjne nawilżenie skóry twarzy, ciała i włosów. Start!

Czas na odpoczynek dla skóry i włosów
Czas na odpoczynek dla skóry i włosów

Okres letni stanowi wyzwanie dla naszej cery. Podczas upalnych dni skóra stale narażona jest działanie promieni słonecznych. Silny wiatr, słone powietrze i częste zmiany klimatu podczas wakacyjnych wycieczek mogą spowodować utratę prawidłowego nawilżenia skóry, a także zwiększyć widoczność przebarwień i drobnych naczynek. Jak sprawić, by skóra znowu zaczęła zachwycać? W okresie wczesnej jesieni absolutną podstawą jest jej perfekcyjne oczyszczenie i nawilżenie!

Zmęczona, przesuszona cera nie zachwyca – mogą pojawiać się na niej nawet przebarwienia i drobne pajączki. To zdecydowany sygnał, że skóra potrzebuje ukojenia i szczególnej opieki. Dotyczy to nie tylko twarzy, ale całego ciała. W odpowiedzi na potrzeby naszej skóry, należy w okresie wczesnojesiennym zintensyfikować codzienną pielęgnację – mówi Andrzej Sawicki, ekspert ds. makijażu marki Artistry. – Istotny jest także właściwy dobór kosmetyków oczyszczających i nawilżających. Zwróćmy uwagę na ich składniki: np. glinki doskonale usuwają zanieczyszczenia z porów skóry, a granulki jojoby delikatnie złuszczają ją, przygotowując do przyjęcia substancji nawilżających.

Czas na odpoczynek dla skóry i włosów

Wyciąg z jagody acai wzmacnia natomiast barierę wilgoci skóry – warto szukać tego składnika w produktach, które wybieramy – dodaje. Nie tylko dla skóry wakacyjne szaleństwa są trudnym okresem. Także włosy odczuwają negatywne skutki kąpieli w morzu, wędrówek w wietrzne dni oraz wypoczynku na piaszczystej plaży. Po lecie często wyglądają na zmęczone, tracą blask i mają wyraźną tendencję do puszenia, przez co trudno nam ułożyć efektowną fryzurę.

Czas na odpoczynek dla skóry i włosów

Włosy po długotrwałej ekspozycji na czynniki zewnętrzne bardzo wyraźnie dają nam znać, że potrzebują pielęgnacji. Nie zapominajmy o tym, że większość pań przez cały rok modeluje włosy na gorąco i używa kosmetyków do stylizacji. To dodatkowo sprzyja ich niszczeniu – mówi Andrzej Sawicki. – W okresie wzmożonego zapotrzebowania na nawilżenie, polecam – oprócz dobrze dobranego szamponu z odżywką, zastosowanie serum, które, dzięki skoncentrowanym proporcjom składników, bardzo szybko dostarczy włosom składników nawilżających. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest bardzo
regularna, codzienna pielęgnacja – dodaje.

Wpis znaleziono dzięki:

- Artistry

- Amway

- Kosmetyki