Czy warto kupić pokrowce na fotele?

Pokrowce na fotele są kontrowersyjnym tematem wśród miłośników motoryzacji - mają równie wielu zwolenników co przeciwników. Jakie są ich główne zalety?

Czy warto kupić pokrowce na fotele?

Kupno samochodu to zawsze ogromna radość dla nowego właściciela, nie tylko dzięki wyższym osiągom, lepszym możliwościom i nowoczesnemu wnętrzu, ale również ze względu na ten wyjątkowy zapach. Kupując auto, marzymy, że już zawsze będzie pachnieć nowością i nie będzie nosiło śladów użytkowania, jednak niestety jest to niemożliwe. Tutaj z pomocą przychodzą pokrowce samochodowe, dzięki którym wnętrze Twojego samochodu zawsze będzie wyglądać jak nowe. Możesz znaleźć odpowiedni model na stronie autoczescionline24.pl

Profilaktyka

Czy warto kupić pokrowce na fotele?

Przeciwnicy stosowania pokrowców na fotele bardzo często uważają, że świeżo kupione auto prezentuje się tak dobrze, że szkoda je zakrywać choćby w najmniejszym stopniu. Rzeczywiście coś w tym jest, natomiast musimy otwarcie powiedzieć, że nie każdy fotel przetrwa próbę czasu bez właściwej ochrony. Jak wskazują prowadzone przez nas testy, w niektórych modelach samochodów umieszczane są fotele wykonane ze średniej jakości materiału, które brudzą się już po kilku tygodniach użytkowania. W takiej sytuacji zostają nam 2 wyjścia: pogodzić się z postępującym niszczeniem tapicerki lub przeciwdziałać i zainwestować w pokrowiec. Dzięki niemu ograniczymy powstawanie kolejnych przetarć oraz ukryjemy już powstałe uszkodzenia.
Właściwości ochronne osłon na fotele docenią zwłaszcza rodzice, którzy doskonale wiedzą, jak trudne bywa niekiedy podróżowanie z dziećmi. Czyszczenie plam z jedzenia i rozlanych napojów oraz śladów czekolady na siedzeniach może okazać się nie tylko drogie, ale i nieskuteczne. Dlatego warto rozważyć zapatrzenie się w pokrowiec, który ochroni tapicerkę podczas podróży z naszymi maluchami. Jeśli posiadamy psa, zapewnimy swoim fotelom ochronę przed plamami z błota.

Post factum

Czy warto kupić pokrowce na fotele?

Po latach użytkowania nawet wymarzony samochód może przestać cieszyć oko przez widoczne ślady zużycia. Powycierane elementy kokpitu, wytarte siedziska, zabrudzony lub odbarwiony fotel kierowcy… takie widoki z pewnością nie sprawiają radości, a pojawią się w niemal każdym samochodzie. Jeśli chcemy ukryć, że nasze auto lata świetności ma już za sobą, powinniśmy zacząć od pozbycia się uszkodzeń, które najbardziej rzucają się w oczy. Wymiana foteli niestety bywa kosztowna, dlatego szukając bardziej oszczędnej alternatywy, warto zwrócić uwagę właśnie na pokrowce. Skutecznie ukryją wszelkie przetarcia i niemożliwe do usunięcia plamy.

Komfort i nowe oblicze

Czy warto kupić pokrowce na fotele?

Oprócz funkcji praktycznych, pokrowce mogą stanowić czysto estetyczny dodatek i całkowicie zmienić styl wnętrza samochodu, a także znacząco poprawić komfort jazdy. Dzięki zastosowaniu pokrowca, siedzisko może być bardziej miękkie, a plecy lepiej ustabilizowane. Właściciele samochodów ze skórzanymi fotelami docenią inną właściwość pokrowców – te wykonane z innego materiału nie nagrzewają się w takim stopniu jak skóra, dzięki czemu podróżowanie w upalne dni nie będzie niekomfortowe. Wśród bogatej oferty dostępnej na rynku możemy znaleźć pokrowce o różnej konstrukcji z niemal dowolnego materiału i kolory:

  • tradycyjnej tapicerki
  • skóry
  • eco-skóry
  • zamszu
  • weluru
  • futra
  • drewna

Planując zakup pokrowca musimy pamiętać, że nie każdy jest uniwersalny – niektóre z nich są dedykowane konkretnym modelom samochodów. Przed zakupem koniecznie należy to sprawdzić, aby nie blokować działania wszystkich dostępnych funkcji fotela i zapewnić pasażerom bezpieczeństwo.