Czy za Instagramowymi kontami influencerów mogą kryć się oszuści?

Darmowe jedzenie i zniżki dzięki fałszywemu kontu? Okazuje się, że to możliwe! Komu się to udało?

Foto. Neonbrand / Unsplash

Darmowe jedzenie w ekskluzywnych restauracjach oraz opłacalne zniżki, a to wszystko otrzymywało konto prowadzone przez… internetowego bota. Amerykański programista Chris Buetti twierdzi, że udało mu się oszukać Instagram – podaje portal marketingprzykawie.pl. Jak tego dokonał?

Precyzyjne przygotowanie

Programista opracował tzw. internetowego bota, który w pełni zarządzał kontem Beautiful.newyorkcity. Informatykowi udało się na nim zgromadzić 28 tysięcy obserwujących, a to wszystko za sprawą postów i polubień generowanych automatycznie. Na początku konto publikowało zdjęcia Manhattanu wykonane przez innych użytkowników.

Cel: Smak na życie

Po co jednak to wszystko? Chris Buetti twierdzi, że stworzył konto po to, by zdobywać darmowe posiłki w jego ulubionych restauracjach. Popularne miejsca zapraszały fałszywego influencera w zamian za pozytywną recenzję zamieszczoną… na Instagramie. Koniec końców jego cel został zrealizowany. Gdzie stołował się informatyk? Między innymi w restauracji Mable’s Smokehouse & Banquet Hall, włoskiej Gran Morsi, francuskim bistro Marseille czy serwującym koreańskie potrawy Yoon Haeundae Galbi. Jakby nie patrzeć, pokaźne grono.

Ale czy warto było?

Wpis znaleziono dzięki:

- Instagram

- Social Media

- Influencerzy