Czym się charakteryzują meble w stylu industrialnym?

Meble w stylu industrialnym przyciągają uwagę oryginalną stylistyką, piękną barwą i dopracowanymi do perfekcji detalami.

Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem mebli industrialnych? Do jakich wnętrz pasują industrialne komody, szafy i łóżka? Podpowiadamy.

Meble w stylu industrialnym to meble nawiązujące stylistyką do surowych przemysłowych wnętrz — hal produkcyjnych, magazynów i fabryk. Wykonane z egzotycznego drewna harmonijnie łączą trwałość, odporność na uszkodzenia i walory wizualne.

Jak się narodziły meble industrialne?

Styl industrialny narodził się w Nowym Jorku w latach 50. Na skutek kryzysu gospodarczego wielu Amerykanów straciło swoje biznesy. Efektem takiego stanu rzeczy było coraz więcej opustoszałych hal produkcyjnych, magazynów, a nawet domów towarowych. Te nie stały puste jednak długo. Nowojorska bohema szybko zaadaptowała opuszczone wnętrza, czyniąc w nich swoje mieszkania i pracownie. Nieodzownym elementem takich przestrzeni były meble w stylu industrialnym, łączące fabryczną surowość ze szczyptą artystycznego stylu.

Meble w stylu industrialnym — cechy charakterystyczne

Meble w stylu industrialnym to meble wykonane przede wszystkim z egzotycznych odmian drewna — palisandru indyjskiego, mango i akacji. W zależności od modelu drewno często zbogaca się metalowymi lub szklanymi elementami, ozdobnymi zdobieniami lub kolorowymi aplikacjami.
Dzięki wykorzystaniu egzotyczne drewna, industrialne komody, szafy, biblioteki i stoły są nie tylko niezwykle piękne, ale również trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.
Cechą charakterystyczną mebli industrialnych są także geometryczne formy i lekkie konstrukcje.

Meble w stylu industrialnym — do jakich wnętrz pasują?

Meble industrialne pasują nie tylko do wnętrz w stylu industrialnym. Świetnie odnajdą się także w tych klasycznych, rustykalnych, kolonialnych, boho, a nawet skandynawskich. Wzbogacą także klasyczne, ponadczasowe aranżacje, dodając im oryginalnego charakteru.

Do salonu, sypialni, jadalni

Szeroki wybór dostępnych na rynku modeli, kolorów i form pozwala perfekcyjnie dobrać meble nie tylko do stylistyki wnętrza, ale również do jego funkcji. Elegancka rama łóżka wykonana z egzotycznego palisandru będzie świetnym wyborem do przestronnej sypialni. Klasyczne biurko z drewna mango będzie idealne do klasycznie urządzonego gabinetu, a masywny stół z egzotycznej akacji wzbogaci przestrzeń nowoczesnej jadalni.

źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-industrialne/