Delikatnie i naturalnie prezentujący się lifting twarzy? MACS-lift!

Mniej inwazyjne procedury, ograniczona liczba nacięć skóry i skrócony czas gojenia. To główne cechy miniliftingu twarzy.

 lifting twarzy MACS-lift!
Delikatnie i naturalnie prezentujący się lifting twarzy? MACS-lift!

Innowacyjnej metody opracowanej przez belgijskich chirurgów, która zapewnia efekty podobne do tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Zabieg wykonuje dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej z Kliniki Melitus w Warszawie.

Metoda MACS-lift (ang. minimal access cranial suspension) opracowana przez dwóch belgijskich uczonych Patricka L. Tonnarda i Alexisa Verpaele odmieniła współczesną rytidektomię (lifting twarzy). Sprawiła, że chirurgiczne odmładzanie twarzy może przebiegać w sposób mniej inwazyjny, lecz równie skuteczny, co tradycyjne metody chirurgiczne. MACS-lift znajdują się pomiędzy zabiegami „bez skalpela” a klasyczną rytidektomią. To rozwiązanie bardzo na czasie. Odpowiada oczekiwaniom pacjentów, którzy stawiają na świetne efekty. Tak właśnie jest z MACS-lift.

Lifting twarzy metodą MACS-lift

Metoda MACS-lift polega na podniesieniu i naciągnięciu układu mięśniowo-powięziowego przy pomocy wchłanialnych nici. Nadmiar skóry zostaje usunięty. Po pewnym czasie nici znikają, a efekt odmłodzenia zostaje. Procedura chirurgiczna jest podobna do tradycyjnego liftingu twarzy, z tą różnicą, że skóra nie zostaje odseparowana od powięzi i wykonuje się znacznie mniejszą liczbę nacięć. Robi się tzw. krótkie cięcia w niewidocznych miejscach (przed uchem i na owłosionej skórze skroni). Istotne jest również to, że zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, nie ogólnym.

To wszystko sprawia, że lifting twarzy metodą MACS-lift jest dostępny dla szerszej grupy pacjentów. Można wykonać go u osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą poddać się operacji albo nie kwalifikują się jeszcze do tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób w wieku 40-60 lat z umiarkowanie nasilonymi oznakami starzenia, co dotyczy wiotkości skóry, utrwalonych zmarszczek i utraty owalu twarzy. Metoda MACS-lift pozwala wyraźnie odmłodzić skórę, poprawić kontur twarzy, co ważne, w bardzo naturalny sposób. Po zabiegu twarz wygląda młodziej, ale zachowuje naturalne rysy i pełną mimikę – wyjaśnia dr n. med. Jarosław Zieliński.

Chirurgiczny lifting twarzy bez pobytu w szpitalu

Zabiegu wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. To duże ułatwienie dla osób, które z przyczyn zawodowych czy prywatnych nie mogą sobie pozwolić na dłuższą niedyspozycję – zauważa chirurg. Okres regeneracji trwa bardzo krótko, jak na zabieg chirurgiczny o takiej efektywności! Stosunkowo krótki jest również okres przygotowania do zabiegu. Zaczyna się od konsultacji u chirurga plastycznego i wykonania zleconych badań laboratoryjnych i EKG. Następnie jest wizyta kwalifikacyjna i ustalenie terminu wykonania zabiegu. Całe przedsięwzięcie zajmuje około dwa miesiące. W przypadku operacji trzeba poświęcić znacznie więcej czasu.

Minilifting metodą MACS-lift w Klinice Melitus

Minilifting twarzy można wykonać w warszawskiej Klinice Melitus. Widzimy ogromny potencjał terapeutyczny tej metody i jej realne korzyści, dlatego oferujemy ją naszym pacjentom – mówi dr n. med. Jarosław Zieliński. Celem chirurgii plastycznej jest poprawianie wyglądu i zdrowia, ale też podniesienie jakości życia. Zwłaszcza, jeśli zabieg pozwala zapobiec takim problemom jak wiotka skóra. Jeśli można zrobić to w sposób relatywnie prosty, minimalizując obciążenie dla organizmu, a także portfela, warto to rozważyć.

Cena miniliftingu twarzy metodą MACS-lift jest znacznie niższa od tradycyjnego liftingu twarzy, między innymi dlatego, że nie trzeba pokrywać kosztów związanych z hospitalizacją, narkozą i opieką anestezjologa. Dokładną cenę zabiegu ustala się podczas indywidualnych konsultacji. Koszt zależy od rozległości zabiegu i zakresu całej terapii. W niektórych przypadkach najlepsze efekty przynosi terapia łączona, w której oprócz liftingu twarzy wykonuje się również inne zabiegi, np. z zakresu wolumetrii czy lipotransferu.

W Klinice Melitus w Warszawie można liczyć na pomoc interdyscyplinarnego zespołu lekarzy, korzystających z wielu innowacyjnych metod. To miejsce, które od początku swojej działalności, czyli od 20 lat, wyznacza standardy medycyny estetycznej i anti-aging. Zapewniając swoim pacjentom kompleksowe wsparcie w dbaniu o urodę i zdrowie. Więcej informacji na stronie: https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/

Artykuł partnera