Depilacja po męsku

Dla kobiet depilacja to kolejny temat do rozmów wśród grona przyjaciółek, dla mężczyzn jest to wciąż temat tabu. Może już coraz mniej wstydliwy, ale wciąż pełen tajemnic i zagadek. Panowie, specjalnie dla was krótki poradnik jak przygotować się do depilacji laserowej, w jaki sposób zadbać o skórę po wykonanym zabiegu, a także kiedy tego rodzaju zabieg jest niewskazany. Na dworze coraz chłodniej, ale może warto w tym sezonie zrezygnować z „naturalnego futra”?

Dlaczego laser?

Większość mężczyzn usuwa włosy jedynie z twarzy czy szyi. W porównaniu do kobiet jest to 18 razy mniejsza powierzchnia ciała. Jednak tendencja ta się zmienia. Według badania przeprowadzonego przez Skin Health Alliance, panowie coraz częściej depilują czy też golą inne partie ciała. Prawie 32% ankietowanych goli miejsca intymne, 20% klatkę piersiową, a 13% mężczyzn depiluje plecy. Wymieniana w ankiecie depilacja, to bardzo często zabieg wykonywany woskiem. Ten zabieg wiąże się z bólem, a tego mężczyźni chcą uniknąć. Efektem golenia są wciąż odrastające, twarde włoski. I tu właśnie warto pomyśleć o zastosowaniu depilacji laserowej. Zabieg ten można wykonać na każdej partii ciała i jest on uznawany za najbardziej skuteczną formę depilacji, co wynika właściwości samego lasera. Promienie emitowane przez laser Nd:YAG są pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w mieszkach włosowych. Następnie pod wpływem reakcji termicznej następuje wyparowanie mieszka włosowego. Wysoką skuteczność lasera docenią również mężczyźni o jaśniejszych włosach.
Włosy niektórych osób mogą być oporne na działania niektórych typów lasera, ze względu na małą zawartość barwnika. Jednak laser Nd:YAG skuteczny jest również w depilacji tych trudnych do usunięcia włosów, co jest jego dodatkową zaletą. – zapewnia dr n. med. Aleksandra Szlachcic z Ośrodka Medycznego Osteomed w Krakowie.

Do powtórki
Przy depilacji laserowej należy pamiętać, że zabieg ten nie jest jednorazowy. Powinno przeprowadzić się co najmniej 3 zabiegi w 4-6 tygodniowych odstępach. Wynika to z rodzaju włosów i rożnych faz ich wzrostu. Zabieg najskuteczniejszy się w fazie anagenu, gdy włos jest w trakcie aktywnego wzrostu. Jednak nigdy wszystkie włoski nie znajdują się w tej samej fazie, stąd też potrzeba powtórzenia zabiegu. Po czym poznać czy włos jest właśnie w „tej” fazie? Jest on wtedy widoczny na skórze, a jego trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym. Nie musimy się jednak obawiać, że nie uda się nam skutecznie ustalić fazy wzrostu włosa. Na konsultacji oceni to za nas lekarz.

„Trzeba być twardym, a nie miętkim…”
Słysząc słowo depilacja, mężczyźni najczęściej myślą – ból. Nie jest to prawda. Depilacja laserem Nd: YAG uznawana jest za bezbolesną, jednak zawsze należy pamiętać, by zabieg poprzedzić dokładnym ogoleniem włosów maszynką. Pocieszeniem dla Panów, którzy wciąż czują strach przed zabiegiem może być informacja, że w niektórych przypadkach, gdy pacjent zazwyczaj wyjątkowo intensywnie odczuwa ból (dotyczy to tych Panów, którzy mają wyjątkowo niski próg bólu), stosuje się maści zmniejszające wrażliwość.

A B C depilacji
Drodzy Panowie oto 4 zalecenia, do których musicie dostosować się PRZED zabiegiem:
1.Dla wszystkich kochających kąpiele słoneczne (te naturalne i również te w solarium), przykra wiadomość. Przed zabiegiem nie należy się opalać przez 4 tygodnie.
2.Przyda się również maszynka, gdyż skórę należy ogolić 1 dzień przed zabiegiem. Wcześniejsza depilacja woskiem, chemicznie lub za pomocą pęsety jest zabroniona.
3.W dniu zabiegu należy zrezygnować z alkoholu. Świętowanie po skutecznie przeprowadzonej depilacji należy przełożyć w czasie.
4. Jeśli jesteście fanami stosowania kosmetyków, to pamiętajcie o ich zmyciu. Skóra w trakcie zabiegu musi być czysta.

A poniżej 4 podpowiedzi jak dbać o skórę PO zabiegu:
1.Tu znów przykra wiadomość dla panów kochających się opalać (słońce, solarium). Po zabiegu nie zaleca się opalania przez 4 tygodnie.
2.Po zabiegu wszystkie stosowane kosmetyki powinny zostać na półce przez 24 godziny. Co ważne zaleca się unikanie preparatów na bazie alkoholu. Za to wskazane są te natłuszczające skórę.
3. 24 godziny po wykonania zabiegu zaleca się stosowanie kremu. Jakiego? Najważniejsza jest ochrona przed słońcem, dlatego też należy wybrać ten z wysokim filtrem UV.
4.Między zabiegami nie wolno stosować innych metod depilacji, gdyż powoduje to osłabienie efektywności zabiegu laserowego. Włosy można golić.

Orły, sokoły, herosy
Już w Egipcie faraonów depilacja nie była tabu, a starożytnym odpowiednikiem maszynki były ostre muszelki i oszlifowane kamenie. Czy zatem nie czas drodzy Panowie odważyć się na krok w nowoczesność i skorzystać z metody, o której jeszcze 50 lat temu nikomu się nie śniło? Skuteczność zabiegu, jego innowacyjność i bezbolesność powinny zachęcić każdego z mężczyzn zainteresowanych tematem depilacji, nawet tych, którzy się do tej pory jej obawiali. To nie tylko zabieg, który ucieszy was samych, ale także wasze partnerki.

 

  • Hello there! I know this is kinda off topic however ,
    I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
    My blog addresses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from
    each other. If you are interested feel free to shoot me an email.
    I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!