Długoterminowy wynajem samochodu – alternatywa dla leasingu

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują samochodu do prowadzenia działalności gospodarczej, często decydują się na leasing auta lub zakup pojazdu na kredyt. Długoterminowy wynajem samochodu może być dużo tańszy i wygodniejszy, ponadto nie wymaga wkładu własnego.

1. alt="Wynajem długoterminowy alternatywą dla firm"

Czym długoterminowy wynajem różni się od leasingu?

Długoterminowy wynajem auta polega na zawarciu umowy na określony czas pomiędzy przedsiębiorcą a wypożyczalnią samochodów. Wynajmujący zobowiązuje się do wnoszenia stałej, miesięcznej opłaty za wynajmowany samochód. Podobnie jest w ofercie leasingowej i kredytowej. Jednak w przypadku wynajmu długoterminowego, przedsiębiorca nie musi wnosić opłaty wstępnej, która często wynosi nawet 20% wartości auta.

W momencie wygaśnięcia umowy, podobnie jak w przypadku oferty leasingowej, istnieje możliwość wykupu pojazdu – nie jest to jednak obowiązkowe. Można co miesiąc wnosić stałą opłatę i korzystać z auta do końca umowy wynajmu długoterminowego, a następnie podpisać kolejną umowę, np. na inne, nowe, większe czy wygodniejsze auto.

Wynajem długoterminowy – oszczędności i wygoda

Dzięki stałej opłacie mamy większą kontrolę nad budżetem firmy, która nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem pojazdu. To wypożyczalnia opłaci koszty ubezpieczenia samochodu, serwisu i napraw. Wszystko w ramach stałej, miesięcznej opłaty, którą na dodatek możemy wliczyć w koszt uzyskania przychodu. Wynajem długoterminowy nie obniża zdolności kredytowej firmy, jak w przypadku kredytu czy leasingu. Dzięki temu, że właściciel firmy nie musi martwić się o serwisowanie pojazdu i jego naprawy, zyskuje czas, który może przeznaczyć na ważniejsze sprawy.

2. alt="Wynajem długoterminowy opłaca się bardziej niż leasing"

Kto zainteresuje oferta wynajmu długoterminowego?

Oferta wynajmu długoterminowego, dostępna w wypożyczalniach samochodów adresowana jest zarówno do właścicieli dużych firm, jak i osób prowadzących własną, jednoosobową działalność gospodarczą. Dzięki umowie abonamentowej, przedsiębiorca nie musi zaciągać kredytu, ani obniżać swojej zdolności kredytowej. Oferta wynajmu długoterminowego pomoże powiększyć firmową flotę. Z takiego wynajmu skorzystamy, gdy w firmie będzie potrzebny pierwszy samochód. W bogatej ofercie każdy przedsiębiorca znajdzie auto, które spełni wymagania jego biznesu.

Wynajem długoterminowy samochodu dla firmy jest doskonałą alternatywą dla kredytu czy leasingu. Dzięki stałej opłacie, która obejmuje nie tylko sam wynajem pojazdu, ale także jego naprawy, serwisowanie oraz koszty ubezpieczenia, mamy pełną kontrolę wydatków, które możemy wliczyć w koszty. Zaoszczędzony w ten sposób czas i pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój naszej firmy, dlatego warto skorzystać z tej opcji w ofercie dobrych wypożyczalni samochodów.