Drzwi na miarę trendów

Kolorystyczne trendy wskazane przez Instytut Pantone na 2018 rok idealnie łączą się z propozycjami Invado, a dokładniej kolekcją Destino Unico.

Drzwi na miarę trendów

Fioletowe wnętrze

Pantone, uznawany za guru od barw, co roku wskazuje kolor, który króluje przez najbliższe 12 miesięcy. W tym roku jest to fiolet o numerze 18-3838. Dlaczego akurat on? Dyrektorka Instytutu Kolorów Pantone, Leatrice Eisman twierdzi, że odcień ten symbolizuje oryginalność, pomysłowość i progresywne myślenie. Jeśli zatem chcemy ożywić swoje otoczenie, wprowadźmy do wnętrza fiolet. Zbyt odważnie? Zacznijmy od dodatków – zwłaszcza, ze zastosowanie fioletu we wnętrzach, choć efektowne, nie jest proste. Zbyt dużo tego koloru może przytłaczać i męczyć. Dlatego zacznijmy od małych kroków.

Dodatki rządzą

Fioletowa narzuta, podkładki na stół, poszewki na poduszki, świeczki, zasłony…pomysły są właściwie niewyczerpane, a w drobnych dodatkach drzemie wielka siła. Fiolet dobrze komponuje się z bielą – jeśli chcemy ożywić wnętrze i uczynić je bardziej energetycznym. Jeśli zależy nam na wyciszeniu otoczenia połączmy go z brązami i szarościami, jeśli wprost przeciwnie – chcemy wywrzeć wrażenie i uzyskać efekt wow, zestawmy go z bordo i przygaszona czerwienią.

Drzwi na topie

Jeśli jesteśmy na etapie wymiany drzwi warto zwrócić uwagę na kolekcję Destino Unico od Invado. To drzwi dla tych, którzy kochają kolory. A wszystko za sprawą przeszkleń. Szybki w drzwiach Destino Unico dostępne w topowym fiolecie, ale też w kolorze pomarańczowym, wiśniowym, szarym lub czarnym postawią aranżacyjną kropkę nad i.