Gadżety dla maniaka sprzątania – musisz je mieć

Dzisiejsze sprzątanie znacząco różni się od tego, wykonywanego jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

gadety dla maniaka sprzatania
Gadżety dla maniaka sprzątania – musisz je mieć

Chociaż obecnie mamy na rynku odkurzacze parowe, ekologiczne środki chemiczne i cały arsenał elektronicznych nowości, cel pozostał ten sam – chcemy zachować w danym pomieszczeniu czystość. Jak to robić szybko i wygodnie?

Odkurzacze parowe, piorące, dla alergików

Żaden maniak sprzątania nie przejdzie obojętnie wobec odkurzacza w sklepie. Na rynku mamy sprzęt dostosowany do potrzeb niemal każdego użytkownika. Oczywiście nadal najpopularniejsze są odkurzacze z tradycyjnym filtrem, dostępne w różnych rozmiarach i kolorach oraz o zróżnicowanej mocy. Jednak rośnie zapotrzebowanie na urządzenia dla alergików z filtrem wodnym lub filtrem typu HEPA. Ten ostatni ma za zadanie pochłaniać niemal sto procent zanieczyszczeń z powietrza, co jest szczególnie ważne w domu, w którym mieszkają alergicy.

Niezastąpione dla osób wrażliwych są również odkurzacze parowe, które świetnie dezynfekują powierzchnię. Radzą sobie z największymi zabrudzeniami, dlatego są często wykorzystywane przez osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem. Sprzęt parowy ma też inne zalety, a dbanie o dom przy pomocy takiego sprzętu jest po prostu bardziej ekologiczne.

Na rynku dostępne są również odkurzacze piorące, używane zazwyczaj przez firmy sprzątające, które mogą czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro. Okazuje się, że jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli chcemy wyczyścić tapicerkę, dywan lub choćby materac. W taki odkurzacz powinni szczególnie zaopatrzyć się świeżo upieczeni rodzice, którzy temat plam na kanapie, łóżku i w samochodzie znają z codziennego życia.

Mopy obrotowe i samowyciskające

Już od jakiegoś czasu dostępne na rynku są mopy obrotowe ze specjalnym  mechanizmem wyciskania wkładu. Wystarczy włożyć mop do wiadra, w którym zamontowany jest mechanizm rotacyjny. Możemy osuszyć sprzęt używając do tego wyłącznie nogi. Ciekawym urządzeniem na rynku jest również mop samowyciskający, którego cały sekret kryje się w specjalnej konstrukcji kija.

Choć to raczej sprzęt używany przez firmy profesjonalnie zajmujące się dbaniem o czystość, w sklepach możemy kupić specjalne wózki do sprzątania. Takie rozwiązanie zyskuje popularność wśród osób, które mają np. duży dom i bieganie z wiadrem pełnym wody nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Wózek ułatwia trzymanie środków czystości w jednym miejscu i odciąża kręgosłup.

Koszty sprzętu – czy pożyczki przez Internet to dobre wyjście?

Jeśli chcemy znacząco usprawnić nasze sprzątanie, musimy liczyć się z kosztami. Najdroższe są oczywiście urządzenia elektryczne – koszty odkurzacza piorącego mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Choć wydaje się to być dużą inwestycją, warto jest rozważyć kupno takiego urządzenia, które będzie służyć nam całe lata.

Jeśli w domu pojawia się alergik, małe dziecko lub nasz stary sprzęt uległ zniszczeniu, zdecydowanie nie można oszczędzać. Kiedy na pomoc ze strony rodziny i znajomych nie ma co liczyć, warto rozważyć alternatywę w postaci szybkiej pożyczki. W dobie finansów online wiele firm oferuje tego typu usługi z formalnościami ograniczonymi do minimum (polecamy zapoznać się z ofertą Zaplo).

Każdy, kto ceni sobie porządek w swoim otoczeniu, przywiązuje wagę również do narzędzi, jakimi wykonuje pracę. Dlatego właśnie warto poszukać nowoczesnych rozwiązań, które posłużą nam na wiele lat, a sprzątanie stanie się miłym rytuałem.