Gadżety, które pomogą pozbyć się cellulitu

Pomarańczowa skórka jest zmorą wielu kobiet. Jak wyeliminować ją domowymi sposobami z użyciem kilku gadżetów?

gadżety antycellulitowe
Gadżety, które pomogą pozbyć się cellulitu. Foto cottonbro/Pexels

Cellulit to powszechny problem dotyczący głównie kobiet. Zazwyczaj powstaje w wyniku nadmiernego gromadzenia się wody lub nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w komórkach ciała. Często szukamy sposobów na pozbycie się go i ujędrnienie skóry. Jakie gadżety antycellulitowe mogą pomóc nam w walce z pomarańczową skórką?

Gadżety antycellulitowe – szczotka

Metodą wywodzącą się z tradycyjnej chińskiej medycyny i hinduskiej ajurwedy jest szczotkowanie na sucho. Dawniej do masażu wykorzystywano trawy i inne suche rośliny, natomiast dziś na rynku dostępne są szczotki z naturalnego włosia. Zabieg pobudza krążenie krwi, stymuluje układ limfatyczny oraz wzmacnia napięcie skóry. Pozwala pozbyć się uczucia obrzmienia nóg. Dodatkową korzyścią jest usuwanie martwego naskórka. Podczas pierwszych zabiegów należy wybrać szczotkę z miękkiego włosia, a następnie, gdy skóra będzie już przyzwyczajona, twardszego. Ciało przygotowane do zabiegu powinno być czyste, niepokryte żadnym kremem ani balsamem. Masaż zawsze wykonujemy kolistymi ruchami, od dołu do góry i od zewnątrz do środka, omijając miejsca, w których skóra jest uszkodzona. Warto robić go codziennie przez kilka minut. Narzędzie powinno się myć po każdym użyciu letnią wodą z dodatkiem delikatnego szamponu.

Sposoby na cellulit – bańka chińska

Jedną z popularniejszych metod zwalczania cellulitu stały się masaże bańką chińską. Wywodzą się z medycyny chińskiej i działają poprzez wykorzystanie podciśnienia. Zabiegi poprawiają krążenie krwi i limfy, usuwają toksyny z organizmu, rozbijają tkankę tłuszczową oraz ujędrniają skórę. Zaczynamy je od natłuszczenia skóry oliwką, co ułatwi przesuwanie narzędzia, które następnie przykładamy do miejsc, gdzie występuje pomarańczowa skórka. Po zassaniu skóry można przystępować do masażu. Bańki należy przesuwać w linii prostej lub wykonując okrężne ruchy, zgodne z ruchem wskazówek zegara. Po trzech minutach należy zassać skórę na nowo. Zabieg początkowo może być bolesny, trzeba również liczyć się z możliwością zasinień, jednak pierwsze efekty widać już po 2-3 seriach. Warto powtarzać go co 3 dni.

Gadżety antycellulitowe – roller

Kolejnym gadżetem ułatwiającym walkę z cellulitem jest roller. Występuje on w kilku postaciach: może być to prosty ręczny masażer z uchwytem lub duży wałek z wypustkami o różnej wielkości i kształcie. Przez rozpoczęciem zabiegu należy nałożyć na ciało krem lub oliwkę. Masaż mniejszym narzędziem należy wykonywać od łydek w stronę serca, z ominięciem stawów. Powinien on trwać około 20 minut. Użycie dużego wałka polecane jest szczególnie po treningach, by rozluźnić mięśnie. Działa to stymulująco dla krążenia krwi i limfy oraz pomaga rozbić grudki tkanki tłuszczowej pod skórą. Roller wkładamy pod wybraną partię i przesuwamy w górę i w dół ciała. Zabieg powinien być przeprowadzany codziennie po 20 minut. Pierwsze efekty powinny pojawić się po 3 tygodniach.

Wałek wieloigłowy

Jest innym rodzajem rollera ręcznego, bazującym na podstawach akupunktury. To wałek z rączką, na którym umocowane są igły. Jego zadaniami są pobudzenie krążenia krwi i limfy oraz rozładowanie napięcia w mięśniach. Redukuje obrzęki oraz pomaga pozbyć się cellulitu. Masaż powinien być wykonywany od dołu do góry, nie dłużej niż 15 minut. Zalecany okres terapii to 10-15 dni, po których powinnyśmy zauważyć efekty. Po zakończonym zabiegu wałek należy umyć letnią wodą z mydłem i wysuszyć suszarką.

Justyna Grochowska