„Intrygi” Mercedes Lackey

Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie, Mags dowiaduje się, że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów.

„Intrygi” Mercedes Lackey

Kiedy chłopiec zostaje rozpoznany przez tajnych cudzoziemskich wysłanników, których cel jest nieznany, sam staje się podejrzanym. Kim są jego rodzice – i kim jest on sam? Czy Mags zdoła rozwiązać zagadkę swego pochodzenia oraz związku z tajemniczymi szpiegami i jednocześnie udowodnić swą lojalność, nim król i dwór uznają go za zdrajcę?

Jasnowidzący mają wizję Króla we krwi, a wszystkie znaki wskazują na to, iż w sprawę będzie zamieszany Mags! Chłopiec zdobywa wreszcie pewne informacje na temat swych rodziców. Jak się okazuje, jego przypuszczenia dotyczące ojca i matki nie pokrywają się z rzeczywistością. A starzy wrogowie nie mają zamiaru rezygnować…

„Drugie tomy zwykle zawodzą, jednakże nad Intrygami ta klątwa, na szczęście, nie ciąży. Mercedes Lackey po raz kolejny zachwyca bogatą narracją, wspaniale wykreowanym światem i niebanalnymi bohaterami. Przygody Magsa dostarczyły mi mnóstwa wrażeń i emocji, szokując, rozczulając i zaskakując wplątanymi po mistrzowsku lekcjami wrażliwości i moralności, właściwymi dla nastoletniego czytelnika. Polecam z całego serca, do którego ta powieść wdarła się i zadomowiła na dobre.”
Justyna Sikora