Kształt twarzy – jaki makijaż pasuje do Ciebie?

Każdą z nas charakteryzuje odmienny typ urody. Dlatego powinnyśmy zadbać o to, aby makijaż był właściwie dopasowany i podkreślał nasze indywidualne atuty.

kształt twarzy makijaż
Kształt twarzy – jaki makijaż pasuje do Ciebie? Foto mehdi zegna/Unsplash

Chociaż czasem wydawałoby się, że makijaż można by przenosić z osoby na osobę metodą „kopiuj-wklej”, to na różnych ludziach ta sama technika potrafi stworzyć diametralnie inne efekty. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas posiada inny kształt twarzy, do którego makijaż powinien zostać dostosowany. Dzięki temu uwydatnimy nasze silne strony i ukryjemy kompleksy.

Zobacz także: Konturowanie twarzy podczas upałów

Makijaż a kształt twarzy

Na samym początku trzeba rozpoznać, jakiego kształtu twarz posiadamy. Jeśli mamy szeroką twarz i okrągłą szczękę, to najprawdopodobniej znaczy, że posiadamy okrągłą twarz. Z kolei szeroka twarz bez okrągłej szczęki tworzy kwadratową twarz. Lekko pociągła twarz daje wrażenie owalu, a jeśli przy tym mamy policzki węższe od czoła, to możemy zauważyć kształt serca. Nasza twarz może przypominać też trójkąt, diament lub być typem podłużnym. Od tego, jak wygląda nasza twarz, powinno zależeć, jak ją malujemy. Cała tajemnica tkwi bowiem we właściwym uwypukleniu i zaretuszowaniu pewnych części twarzy.

Konturowanie twarzy

Jeśli posiadasz twarz okrągłą, nałóż bronzer po obu stronach czoła i żuchwy, aż do linii uszu. Następnie nanieś róż na kości policzkowe, a rozjaśniacz centralnie na środek czoła, nos, brodę i policzki. Jeśli obdarzona zostałaś kształtem twarzy przypominającym trójkąt, to bronzer będzie wyglądał najlepiej nałożony na wystające kości policzkowe i na obie strony brody. Róż do policzków rozprowadź w kierunku włosów, zaś rozjaśniacz zastosuj jedynie na dolne partie policzków.

Kobiety o twarzy prostokątnej powinny nakładać bronzer na wystające kości żuchwy i na obie strony czoła. Rozjaśniacz najlepiej sprawdzi się rozprowadzony centralnie na brodę oraz nad skroniami. Z kolei różem zaakcentuj kości policzkowe. Podobnie w przypadku twarzy kwadratowej, bronzer należy stosować po obu stronach żuchwy i czoła. Kości policzkowe uwydatnij różem, zaś rozjaśniacz nałóż centralnie na nos, policzki i brodę. Przy podłużnej twarzy zaakcentuj miejsca nad górną kością żuchwy. Bronzer powinien znaleźć się na czole i podbródku, a róż nisko na kościach policzkowych. Rozetrzyj go w kierunku uszu. Rozjaśniacz umiejscow pod oczami i ponad łukami brwiowymi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @curlygb

Kreska dobrana do oczu

Również makijaż oczu powinien być odpowiednio dobrany do kształtu oka. W zależności od tego, czy nasze oczy są głęboko osadzone, skierowane w górę czy w dół, i jaki typ powieki posiadamy, eyeliner może wyglądać zupełnie inaczej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez #MyGlamm (@myglamm)