Jak ożywić łazienkę w naturalnych kolorach?

Stonowane połączenia barw dają łazienkowym wnętrzom poczucie harmonii, elegancji i subtelności. Wywołując skojarzenia z naturą, wprowadzają aurę spokoju i wyciszenia. Kolekcja Ambio Cersanit w neutralnych odcieniach delikatnego kremu i ciepłego brązu z założenia tworzy spokojną aranżację. Jednak dzięki geometrycznym fakturom dekorów uwalnia nas od nudy, niesłusznie przypisywanej kolorom natury.

jak ozywic lazienke w naturalnych kolorach
Jak ożywić łazienkę w naturalnych kolorach?

Płytki odwzorowujące strukturę drewna

To wg ekspertów jeden z najsilniejszych trendów łazienkowych roku i idealna propozycja dla osób ceniących ciepłe, przyjazne wnętrza. Nie bacząc na sezonowe mody, wiele z nas nadal wybiera do swoich domów kolory bezpośrednio nawiązujące do lata, leniwego odpoczynku, ciepła, plaż i przyrody. Dlaczego? Dla większości z nas dom jest miejscem wytchnienia, a nie ulegania chwilowym fascynacjom i krótkotrwałym trendom, które za rok przejdą do lamusa. Tym bardziej, że nowa łazienka to często wybór na lata.

Kolekcję Ambio Cersanit tworzą matowe płytki podłogowe PP207 Brown i PP207 Cream  w formacie 33,3×33,3cm. W ofercie dostępne są  również 2 rodzaje mozaik, które urozmaicają powierzchnię płytek bazowych. Mozaiki bezpośrednio nawiązują do geometrycznego nurtu, który już od zeszłego roku cieszy się dużym powodzeniem we wszystkich wnętrzach. Producent oferuje  dekorację Brown Mosaic 20×40 cm – naprzemiennie poukładane pasy, przypominające sposobem ułożenia elegancką i czystą w formie podłogę z drewna oraz Mix Mosaic 25x40cm, gdzie przepleciono ze sobą podwójne pasy, odwzorowujące kolory bazowe kolekcji. Do płytek podłogowych Ambio dedykowane są utrzymane w tym samym stylu płytki ścienne  w formacie 25×40 cm.

Jak ożywić naszą beżowo-brązową łazienkę? Jeśli nie chcesz inwestować w dzieła sztuki pasujące do wystroju wnętrza, powieś na ścianach biało-czarne czy kolorowe grafiki lub zdjęcia w ciekawych ramkach. W wybranych miejscach umieść pamiątki z podróży, wazony z kwiatami, kamykami, albo minimalistyczne figurki. By wbrew zamierzeniom nagromadzenie dekoracji nie wprowadziło chaosu, wybierając detale, zastosuj we wnętrzu tylko jeden lub dwa intensywne kolory i utrzymaj je w podobnej stylistyce.

Zastanawiasz się nad paletą barw? Beże i brązy najlepiej zgrają się z:

  • czerwienią lub pomarańczem – prezentowane w aranżacji Cersanit energetyczne kolory szklanych dekorów podbiją temperaturę neutralnej kolorystyki łazienki
  • bielą – we wnętrzach, gdzie króluje minimalizm i prostota
  • złotem – to połączenie nada pomieszczeniom wytworności i elegancji
  • turkusem, błękitem i granatem – morskie odcienie dobrze podkreślą naturalną bazę płytek, wykorzystujmy je przy wyborze dodatków lub akcentów.

Spokojną tonację kolekcji mogą idealnie ożywić szklane dekory, dostępne w wielu rozmiarach i szerokościach. Ułożone pionowo bądź poziomo staną się „kropką nad i” aranżacji, nadając jej interesujący, kolorowy akcent, który można powielić w dodatkach: ręcznikach, koszykach na kosmetyki czy łazienkowym dywaniku.  Tak urządzona łazienka zyska energetyczny i wyrazisty rys, tworząc niebanalne miejsce do relaksu w domowym spa.

Jak ożywić łazienkę w naturalnych kolorach?
Jak ożywić łazienkę w naturalnych kolorach?