Jak urządzić jeden pokój dla chłopca i dziewczynki?

Musimy urządzić wspólny pokój dziecięcy tak, by każdy z maluchów dostał prywatną przestrzeń, a jednocześnie mógł się cieszyć ze wspólnie spędzanego czasu. Urządzenie wspólnego pokoju dla dziewczynki i chłopca to wielkie wyzwanie, zwłaszcza kiedy musi on spełniać funkcję sypialni, bawialni czy garderoby. 

Jak urządzić jeden pokój dla chłopca i dziewczynki?

Przy odrobinie kreatywności można ten pokój urządzić pomysłowo i praktycznie. Trzeba uwzględnić ich różne potrzeby, zainteresowania, wizje i pragnienia, każde z nich chciałoby mieć pomalowany inaczej pokój: dziewczynka na różowo z kucykami Pony, a chłopiec na niebiesko z formułą 1. I teraz już jest wyzwanie, przed którym stanąć muszą rodzice, ale w taki pokoju sprawdzą się też pastelowe kolory, które będą optycznie powiększać przestrzeń, a przy tym wprowadzą nasze pociechy w odpowiedni nastrój.

Jak urządzić jeden pokój dla chłopca i dziewczynki?

Wystrój pokoju dla chłopca i dziewczynki

Dziewczynki zazwyczaj bawią się lalkami, a chłopcy samochodami. I w jaki sposób z tych wszystkich życzeń stworzyć jeden wspólny pokój. Należy go tak urządzić, żeby było czuć jedno wspólne pomieszczenie, w którym zarówno dziewczynka, jak i chłopiec będą się dobrze czuli. Jeżeli dzieci są jeszcze małe, to wspólny pokój ma rację bytu, inaczej to wygląda, gdy dzieci stają się nastolatkami. Ważne jest, aby we wspólnym pokoju dzieci czuły się dobrze, a urządzona przestrzeń sprawiała im radość i spełniała kilka podstawowych funkcji, ułatwiających im wspólne życie na małej powierzchni. Musimy zwrócić uwagę na kolor ścian. Fajnie jest, gdy ściany pomaluje się jedną z nich na różowo, a inną na niebiesko, w takim pokoju może panować chaos kolorów. Ważne jest odpowiednie dobranie łóżka, gdy dzieci są małe, można zakupić łóżeczka turystyczne, łatwe w razie potrzeby do złożenia, a gdy są starsze, muszą mieć dwa oddzielne spania. Takim najlepszym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe, nie tylko wygodne, ale i w dzisiejszych czasach modne. Następnie musimy wyznaczyć miejsce na zabawki, gdzie posłużą temu pojemniki na zabawki lub wiszące kosze albo kolorowe drewniane skrzynie. Należy zwrócić uwagę na to, by umieścić zabawki na wysokości rączek dzieci, tak by były zawsze dla nich dostępne. Natomiast otwarty regał może okazać się miejscem na wspólne zabawki, takie jak klocki, układanki, itp. Jeżeli dzieci są miłośnikami bajek, to można na ścianach powiesić im różne plakaty, portrety dzieci, galerie obrazków. Wiemy, że każdy maluch potrzebuje chwili tylko dla siebie nie tylko w trakcie nauki, lecz także w czasie odpoczynku, czytania książki czy zabawy.

Jak urządzić jeden pokój dla chłopca i dziewczynki?

Oddzielne strefy zabaw

Należy zadbać więc o stworzenie dwóch odrębnych kącików. Jeden z nich będzie przeznaczony dla dziewczynki, drugi dla chłopca. Można rozdzielić powierzchnię dwoma niewielkimi regałami, na których dzieci mogą postawić sobie wszystko, na co mają ochotę. Idealnym wykończeniem każdego pomieszczenie są dodatki, które odgrywają ważną rolę, bo mogą być spoiwem łączącym te dwie strefy. Można ułożyć po całym pokoju kolorowe poduszki, nie tylko na łóżkach, ale i na podłodze. Posłużą dzieciom do siadania na podłodze podczas zabawy. W dziecięcym pokoju wszystko ma znaczenie, nawet światło dzienne i sztuczne, proporcje pokoju, skala, indywidualne potrzeby i marzenia dzieci.

Jak urządzić jeden pokój dla chłopca i dziewczynki?

Wpis znaleziono dzięki:

- Pokój dla dziewczynki

- Pokój dla chłopca

- Wystrój dla dziecka