Jak wybrać laktator elektryczny? Podpowiadamy

Każda mama szuka sposobu, aby nieco ułatwić sobie codzienne obowiązki i zagospodarować czas, żeby w ciągu dnia złapać chwilę dla siebie.

Jak wybrać laktator elektryczny? Podpowiadamy

Dlatego w pierwszych miesiącach po porodzie, sprzymierzeńcem będzie laktator. Czym powinnaś kierować się przy wyborze tego urządzenia? Podpowiadamy.

Na rynku znajdziesz kilka, jeśli nie kilkadziesiąt różnych modeli urządzeń służących do odciągania pokarmu. Wybór odpowiedniego zależy oczywiście od Twoich preferencji. Gdy zdecyduje się na zakup, warto wziąć pod lupę kilka cech, które dobry laktator powinien spełniać.

 Elektryczny czy ręczny?

Na półkach sklepowych znajdziesz jedno podstawowe rozróżnienie na laktatory elektryczne i ręczne. Pierwszy z wymienionych ułatwia odciąganie pokarmu – jego użycie nie wymaga wiele wysiłku, a odsysania leży po jego stronie. Wystarczy założyć sprzęt i działać.

W większości tego typu urządzeń można ustawić odpowiednią moc. Taką funkcję oferuje np. laktator elektryczny EasyStart. Dzięki temu będziesz mogła odpowiednio regulować rytm „pompowania” pokarmu, który zmienia się od silnego do takiego, który przypomina ssanie dziecka. Ten naturalny rytm sprawi, że odciąganie przestanie być przykrym obowiązkiem.

Cena takiego gadżetu waha się od 150 zł nawet do 500. Rozstrzał jego ogromny, ponieważ każdy model charakteryzuje się innymi parametrami. A także dodatkami, które wchodzą w cenę całego zestawu. Jednak warto zainwestować w urządzenie, które może przydać się każdego dnia.

To, na jaki się zdecydujesz, zależy oczywiście od Twojego budżetu oraz kilku czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Odciąganie pokarmu a chwila dla siebie

Jesteś młodą mamą, która marzy o tym, aby na chwilę się zrelaksować i zapomnieć o obowiązkach? Laktator elektryczny będzie Twoim przyjacielem. Takie urządzenie charakteryzuje się kilkoma zaletami, które ułatwią Ci karmienie i pozwolą wygospodarować trochę czasu dla siebie.

  • Szybkość

Ten typ laktatora pozwala w szybki i skuteczny sposób odciągnąć pokarm, który następnie będziesz mogła przechowywać i wykorzystać w odpowiednim momencie. Zachomikowane porcje przydadzą się również w sytuacji, gdy swoją pociechę zostawisz pod opieką innej osoby.

  • Wygoda

W przeciwieństwie do ręcznych laktatorów te napędzane na baterie nie męczą. Nie musisz nadwyrężać ręki, aby odciągnąć pokarm. Większość takich nowoczesnych urządzeń działa również bardzo cicho. Dzięki temu możesz chwilę odpocząć, gdy dziecko śpi. Łączysz przyjemne z pożytecznym.

  • Uniwersalność

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto również zwrócić uwagę na jego uniwersalność. Na przykład laktator EasyStart oferuje kompatybilność z każdym rodzajem butelki – nie ma znaczenia, czy jej szyjka jest wąska, czy nieco szersza. Dzieje się tak dzięki dołączonemu adaptorowi.

  • Kompaktowość

Sprzęt do odciągania pokarmu nie musi być wielkim gratem. Dzisiaj są to poręczne urządzenia, które możesz zabrać ze sobą wszędzie. Wersje elektryczne można zasilać na baterie lub sieciowo. Pierwsza opcja umożliwia używanie go w dowolnym miejscu i czasie.

Która opcja jest dla Ciebie?

Wybierając odpowiedni laktator, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim zastanów się, ile chcesz przeznaczyć na taki sprzęt. Po drugie, jak często planujesz go używać. Gdzie będzie Ci potrzeby – czy tylko w domu, a może w podróży? A także, przemyśl – jak szybko chcesz odciągać pokarm?

Pytań jest sporo, ale znalezienie odpowiedzi na każde z nich, pozwoli Ci wybrać odpowiedni model. To urządzenie, które warto mieć w domu, bo może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- laktator elektryczny

- Elektryczny czy ręczny

- ciąża