Jak wybrać zmywarkę do zabudowy?

zmywarka_pod_zabudowęWyróżnić można dwa rodzaje zmywarek – wolnostojące i do zabudowy stałej. Pierwsze można dowolnie przemieszczać, w przypadku drugiej opcji, miejsce musi zostać starannie wybrane, gdyż sprzęt zostanie na stałe zabudowany. Warto zatem wybrać dobrej jakości model, który stanie się integralną częścią kuchni.
Urządzenie wolnostojące posiada swoją własną firmową obudowę, najczęściej w kolorze białym lub stalowym. Trudno tutaj o wyszukany wygląd. Nie dla wszystkich ma to jednak znaczenie, a w kwestii efektywności sprzęt wolnostojący niczym nie odbiega od tego w zabudowie. Jeśli jednak jest się posiadaczem kuchni robionej na zamówienie, gdzie wszystkie sprzęty zostały zabudowane i mamy możliwość dostawienia jeszcze zmywarki – zabudowa jest niejako koniecznością.

Zmywarka w zabudowie
Zmywarki, które wprowadza się do zabudowy, idealnie komponują się z charakterem kuchni, stanowią jej uzupełnienie. Klapę urządzenia obudowuje się frontem meblowym, co sprawia że powstaje spójna całość z pozostałymi sprzętami kuchennymi oraz meblami. Zmywarki do zabudowy występują w dwóch różnych rodzajach, są częściowo zintegrowane oraz zintegrowane całkowicie. Co to oznacza?

Typy zmywarek do zabudowy
Zmywarki, które są częściowo zintegrowane, posiadają panel sterowania umieszczony od frontu urządzenia. Natomiast urządzenia, które w całości są zintegrowane, panel sterowania mają umieszczony w klapie zmywarki. Jeśli panel jest widoczny, łatwiej jest kontrolować działania zmywarki. Gdy pojawi się problem, wyłączenie jej nie jest skomplikowane. Jest to opcja dla osób, które chcą mieć urządzenie pod kontrolą.
Nie oznacza to jednak, że w drugim przypadku właściciel skazany jest na brak wiedzy o postępach pracy urządzenia. Nowoczesne modele mają wbudowane zabezpieczenia, które działają automatycznie i szybko reagują na powstały problem. Jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, dopływ wody zostanie zatrzymany. Podobnie wyposażone są w lampkę, która świecąc, informuje użytkownika o zakończonym procesie mycia.
Suszarki z panelem zintegrowanym są nieco droższe. Jednakże różnica nie jest na tyle duża, aby stanowić o wyborze. To raczej kwestia gustu i względów estetycznych.