Jak zachować wakacyjną sylwetkę na dłużej? Porady eksperta

Cały rok ciężko pracujesz, by podczas urlopu móc zaprezentować nienaganną figurę? Nie pozwól, by przez kilka dni zapomnienia cały wysiłek poszedł na marne. Oto kilka prostych rad, które pomogą, utrzymać wakacyjną sylwetkę i zdrowe nawyki żywieniowe.

Jak zachować wakacyjną sylwetkę na dłużej? Porady eksperta
Jak zachować wakacyjną sylwetkę na dłużej? Porady eksperta

1. Domowa kuchnia dobra na wszystko

Dla naszego wypoczętego umysłu powrót z urlopu bywa udręką, jednak dla sylwetki – wybawieniem. Wakacje to czas szczególnie silnych pokus żywieniowych. Fast foody, panierowane i smażone przekąski, słone małe co nieco i słodkości w najróżniejszej postaci – to często stałe pozycje w naszym wyjazdowym menu. Zadbajmy więc o to, by dzięki zdrowej, domowej kuchni nasz organizm mógł powrócić do pourlopowej równowagi – unikajmy smażenia i tłustych sosów, za to wzbogacajmy nasze dania o duże ilości warzyw.

2. Bogactwo sezonu nie tylko w sezonie

Lato obfituje w sezonowe pyszności. Agrest, czereśnie, jagody, maliny, porzeczki, truskawki, wiśnie – lista jest naprawdę długa. Z tego bogactwa możemy jednak czerpać nie tylko latem! Sezonowe owoce stanowią znakomity dodatek do koktajli na bazie jogurtu naturalnego bądź kefiru i smoothies na bazie świeżo wyciskanego soku. Wystarczy, że z wyprzedzeniem zamrozisz ulubione owoce – w czasie jesiennej pluchy i zimowych mrozów będą jak znalazł.

3. Nawadnianie to podstawa

Od picia wody nie ma urlopu. W upały odruchowo sięgamy po butelkę wody. Kiedy jednak robi się chłodniej, często przypomina nam o tym dopiero suchość w gardle. A to podstawowy błąd. Obowiązkowe dwa litry dziennie, by utrzymać prawidłowy metabolizm oraz smukłą sylwetkę. Do wody możemy dodać cytrynę i miętę, aby wzbogacić jej smak

4. Smukła sylwetka – zgodnie z planem!

Plażowanie, piesze wyprawy, wielogodzinne zwiedzanie – wakacyjne aktywności często zaburzają regularne odżywianie. Dlatego po powrocie do domu na nowo zorganizujmy swój grafik – zarówno żywieniowy, jak i sportowy. Planujmy każdy dzień tak, by znaleźć czas na regularne jedzenie posiłków co 3-4 godziny Nie zapominajmy o pierwszym śniadaniu (pierwszy posiłek do godziny po wstaniu). Pamiętajmy o ruchu – wybierajmy schody zamiast windy, rower zamiast samochodu i spacer zamiast kanapy!