Jak zaplanować idealne wakacje z dzieckiem?

Wakacje to najbardziej wyczekiwany okres roku. Dla dzieci oznacza nie tylko codzienną zabawą do późnych godzin bez obowiązku odrabiania lekcji, ale często też wyjazd nad morze, góry czy jezioro całą rodziną. Jak zagospodarować dziecku ten czas, aby dziecko było szczęśliwe? Gdzie warto wyjechać?

Dwa miesiące zabawy to spełnienie marzeń dzieci, ale często nie rodziców. Obowiązki zawodowe nie pozwalają na wzięcie tak długiego urlopu, dlatego trzeba zapewnić opiekę nad pociechami oraz aktywną rozrywkę, by nie nudziły się na kanapie. Przede wszystkim warto zaplanować rodzinny wyjazd, który będzie gwarancją wspólnie spędzonego czasu oraz zacieśniania więzi. Jednak gdzie wyjechać, by zarówno rodzice, jak i dzieci odpoczęły od obowiązków, ale i spędzili wspólnie beztroskie chwile?

Wakacyjny wyjazd

Po pierwsze wybierzmy miejsce. Morze, góry czy jezioro, to trudny wybór, szczególnie kiedy pogoda jest niepewna. Popularnością coraz częściej cieszy się malownicze Podkarpacie, słynące m.in. z zamku w Łańcucie, twierdzy w Przemyślu czy rzeszowskiego Rynku. Z pewnością usatysfakcjonuje zarówno osoby lubiące zwiedzać, jak i urlopowiczów chcących wypocząć w ciszy.

Kiedy wybierzemy miejsce, warto zastanowić się nad zapewnieniem naszym pociechom aktywnego wypoczynku. Patrzmy zarówno na rozrywki na zewnątrz, np. plac zabaw, boisko do gry w piłkę czy basen, jak również wewnątrz hotelu, w przypadku gorszej pogody. Z pewnością nasze dziecko nie będzie się nudziło, a rodzice spokojnie odpoczną i zajmą się sobą.

– Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu,  a lato to idealna do tego okazja. Zabawa na placu zabaw czy możliwość kąpieli w odkrytym i podgrzewanym basenie to najlepsza rozrywka i ciężko ich od tego oderwać, szczególnie w porze obiadowej. Kiedy przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi już na wstępie maluchy otrzymują VIP paszport, a nad ich bezpieczeństwem czuwa Bacuś. Do dyspozycji mają salę kinową, kącik zabaw, w którym znajdą mnóstwo gier, ale przede wszystkim ogromną przestrzeń do wspólnej zabawy. Rodzice nie muszą się o nic martwić, gdyż o rozrywkę dba wykwalikowany animator – mówi Joanna Preisner, właścicielka hotelu Bacówka Radawa Spa.

Ważnym czynnikiem przy wyborze jest również kuchnia, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych smakoszy (a wiele dzieci właśnie do nich się zalicza). Szeroki wybór dań oraz ich urozmaicenie każdego dnia, a także specjalne menu dla dzieci z pewnością pomoże podczas selekcji.

– Zabawa to nie wszystko, równie ważny jest pełnowartościowy i zdrowy posiłek, który doda energii na cały dzień. Specjalnie dla naszych młodych smakoszy szef kuchni przygotowuje smakowite posiłki, które zaspokoją głód każdego niejadka. Jednak nie zapominajmy o rodzicach, dla nich również przygotowane jest specjalne menu  – kontynuuje Joanna Preisner.

Kiedy wybraliśmy region, konkretne miejsce noclegowe oraz uzgodniliśmy wyżywienie i rozrywkę, pozostało jedynie cieszyć się wakacjami oraz wspólnie spędzonym czasem w gronie rodziny. Nic tak nie zapewni uśmiechu na twarzy dziecka jak zabawa podczas wakacji z rodzicami.