Kierunek: Niemcy, Holandia, Belgia, czyli przewozy osób za granicę

Niemal każdego dnia wielu Polaków udaje się do Niemiec, Holandii lub Belgii. Powodów podróży jest bardzo wiele. Do pracy - i w poszukiwaniu pracy, w celach edukacyjnych, czyli zazwyczaj na wymiany studenckie, w celach turystycznych lub w odwiedziny do rodziny lub znajomych.

Komfort i bezpieczeństwo w podróży

Nadal wiele osób poszukujących najlepszego połączenia wybiera usługi firm transportowych, które proponują przewozy osób za granicę. W Polsce istnieje wiele firm, które świadczą powyższe usługi, jednak jak wybrać tę najlepszą i na co zwrócić uwagę przed zamówieniem wolnego miejsca? Oto kilka porad od specjalistów firmy przewozowej Ankar.

Bezpieczeństwo przejazdu

Decydując się na skorzystanie z usług firmy przewozowej warto wiedzieć, jak długo istnieje na rynku i czy jej kierowcy od dawna jeżdżą daną trasą. Zazwyczaj pasażerowie udają się do różnych miast i dlatego ważne jest, by kierowca bez problemów potrafił dojechać do konkretnej miejscowości. Dzięki temu podróż nie tylko przebiegnie sprawniej i szybciej, ale również bez zbędnego stresu.

Większość firm oferujących przewozy osób za granicę zatrudnia doświadczonych kierowców, którzy doskonale orientują się nie tylko na głównych trasach i autostradach, ale również w regionalnych miejscowościach. Korzystając z usług firm prywatnych prawie zawsze zyskujemy komfort przejazdu „od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że kierowcy odbierają klienta spod jego domu i zawożą dokładnie na podany adres za granicą. Nie trzeba również obawiać się o swój bagaż. Co więcej, często po wcześniejszym uzgodnieniu można przewieźć rzeczy dużych gabarytów. Przewoźnicy zapewniają pomoc przy transporcie bagażu.

 

Przewozy osobowe busem za granicę

Elastyczność przejazdu

Firmy oferujące przewóz osób za granicę mają wyznaczone stałe dni wyjazdu do danego kraju i powrotu stamtąd. Jednak w przypadku, gdy zamierzamy wybrać się większą grupą, czasami możemy uzgodnić inną datę i godzinę. Najczęściej z takiej możliwości korzystają firmy, uczęszczające na zagraniczne wyjazd służbowe, instytucje publiczne, które wysyłają swoich pracowników na konferencje i różnego rodzaju spotkania, a także klienci indywidualni, podróżujący turystycznie i biznesowo.

Dostosowując się do potrzeb klientów, w okresach świątecznych firmy przewozowe robią o wiele więcej kursów. To istotne udogodnienie, ponieważ w tym czasie więcej Polaków mieszkających w Niemczech, Holandii czy Belgii wraca do Polski i odwrotnie, więcej ludzi jedzie z kraju, aby złożyć świąteczną wizytę rodzinie.

Wygoda przejazdu

Decydując się na skorzystanie z usług prywatnych firm świadczących przewozy osób za granicę w zdecydowanej większości przypadków otrzymujemy wygodę, która nie jest oczywistością w przypadku komercyjnych przewozów. Trudno bowiem wyobrazić sobie publiczny autokar, który zawozi każdego pasażera pod wybrany przez niego adres.

Wiele firm w swojej flocie posiada auta Mercedes-Benz Sprinter 319 i 316, oraz niekiedy miniautobusy takie jak chociażby wygodny i ekonomiczny Volkswagen LT. Nawet jeśli nie posiadamy rozeznania w markach samochodów, to słowa takie jak klimatyzacja, wygodne rozkładane fotele, ogrzewanie podłogowe i przyciemniane szyby powiedzą nam wiele o przewidywanym komforcie podróży. Zawsze warto więc zadać kilka pytań przewoźnikom przed wybraniem kursu do określonego kraju.