Klaudia Podkalicka na podium Baja Poland w Pucharze Świata!

Rewelacyjnie spisała się Klaudia Podkalicka oraz Błażej Czekan (Mitsubishi Pajero) w rajdzie Baja Poland, która ostatecznie w T2 uplasowała się na drugim miejscu w Pucharze Świata.To wielki sukces zespołu na arenie międzynarodowej.

baja podkalicka na podium5

LOTTO Baja Poland stanowiła również piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, gdzie załoga ze Szczecina zwyciężyła swoją klasę! Tradycyjnie miasteczko rajdowe zlokalizowane było w Szczecinie przy ulicy Szafera. Kibice nie zawiedli i licznie przybyli na rajd, co potwierdza z roku na rok ogromne zainteresowanie tą imprezą. Jest to druga najważniejsza impreza sportów samochodowych w Polsce. To wielki prestiż dla miasta oraz naszej zawodniczki, która po raz kolejny odnosi wielki sukces w rodzinnym mieście.

Klaudia Podkalicka
„Jestem bardzo szczęśliwa. Drugie miejsce w Pucharze Świata, pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej brałabym w ciemno i nawet bym się nie zastanawiała. Mimo wszystko, był to ciężki rajd, wielu znakomitych kierowców, których można spotkać na odcinkach tylko na na Pucharze Świata i na trasach rajdu Dakar. Każdy zespół był perfekcyjnie przygotowany, auta o potężnej mocy w naszej klasie – porównując do nich nasze Pajero, ale i tak daliśmy radę. Tempo było naprawdę na bardzo dobrym poziomie i to dodaje skrzydeł. Teraz czuję się pewniej w tym co robię, a sukces dodał mi wiary we własne możliwości. Szkoda, że ten rajd jest już za mną i kolejny dopiero za rok. Moim marzeniem byłby start w całym Pucharze Świata i myślę, że mogłabym powalczyć o bardzo dobre pozycje, tak jak pokazałam to podczas rajdu Baja Poland. Wiadomo, wszystko zależy od budżetu, jaki będzie w przyszłym roku.

Podczas ostatniego rajdu na Węgrzech też jechałam szybko ale tylko do momentu, kiedy skrzynia się nam rozleciała. Podsumowując – tempo jest dobre i to jest pocieszające. Ogólnie rajd perfekcyjnie przygotowany,organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Niesamowita rzesza kibiców, którym serdecznie dziękuję za doping. Za to, że mogłam z Wami spędzić trochę czasu, porozmawiać i być z Wami twarzą w twarz. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie przyjemnie. Teraz czas na świętowanie, a jutro myślimy już o kolejnych startach.”

Błażej Czekan
„Bardzo dobry weekend sportowy za nami! Drugie miejsce w klasie T2 w Pucharze Świata powoduje, że mamy jeszcze większą chęć na rywalizację na światowym poziomie. Pokazaliśmy z Klaudią, że tempo mamy bardzo dobre i każda z załóg musi patrzeć, co robimy. Przygotowania naszego zespołu dały efekt, a to jest najważniejsze! Dodatkowo pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej to wielki sukces, kolejne cenne punkty dla zespołu. Rozkręcamy się i wiem, że w rajdówce składamy to wszystko bardzo dobrze. Wynik przyszedł, czas na kolejne starty i spełnienie oczekiwań naszych i kibiców, którzy niesamowicie nas wspierali podczas rajdu Baja Poland. W końcu to rajd na naszym terenie. To dodaje jeszcze większej motywacji i już myślimy o kolejnych startach. Mamy wyznaczone cele na ten sezon.”

Klaudia Podkalicka – Przebieg kariery:
2002 – Mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego.
2004 – 4. miejsce jako pilot załogi – XXV Rajd Magnolii.
2005 – 2. miejsce jako pilot załogi – Puchar Polski Automobilklubów i Klubów w klasie 4.
2006 – najszybsza kobieta w pucharze Kia Picanto Cup, w klasyfikacji generalnej – 15. miejsce.
2007 – Wicemistrzostwo ADAC Logan Cup
2008 – najszybsza kobieta w 46. Rajdzie Barbórki
2009 – 3. miejsce w klasie T1 – I Rajd Baja Poland
2010 – 5. miejsce w klasie T2 – II Rajd Baja Poland
2012 – Wygrany prolog i 8 miejsce w klasie T2 – Rajd Rabakoz Cup 2012
2013 – 11 miejsce w pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup – Tor Poznań
2013 – 2 miejsce w klasie T2 – Rajd Baja Poland (Mistrzostwa Polski)
2014 – 2 miejsce w klasie T2 – Rajd Baja Poland (Puchar Świata)
2015 – 3 miejsce w klasie T2 – Barjd Baja Drawsko (RMPST i FIA CEZ)
2015 – 2 miejsce w klasie T2 – Baja Poland (Puchar Świata)

Informacje
Kierowca rajdowy i wyścigowy. Zdobywczyni drugiego miejsca w Pucharze Świata podczas rajdu Baja Poland, Wicemistrzyni Adac Logan Cup, najszybsza kobieta w historii pucharu KIA LOTOS RACE. Instruktorka doskonalenia techniki jazdy, dziennikarka, specjalista ds. bezpieczeństwa na drodze. Córka Mariusza Podkalickiego, czterokrotnego i trzykrotnego Mistrza Polski w Wyścigach Samochodowych. Prowadzą razem Akademię Bezpiecznej Jazdy – Pro Driving Team Podkalicki. Swoją przygodę ze sportem samochodowym rozpoczęła w wieku 13 lat. To jej największa fascynacja, która stanowi kontynuację rodzinnej tradycji. W wieku 15 lat została członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Szczecińskiego. Jako pilot i kierowca rozpoczęła starty w rajdach samochodowych.