Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie w sprawie Harry’ego i Meghan

Wczoraj królewska rodzina zgromadziła się na specjalnym spotkaniu, które brytyjskie media nazywają "Szczytem w Sandringham". Próbowali określić nowy status pary.

Królowa Elżbieta II wdała oświadczenie w sprawie Harry’ego i Meghan. Foto. Instagram theroyalfamily

8 stycznia Harry i Megan wydali oświadczenie, w którym podkreślili, że chcą się wycofać jako ‚starsi’ członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową. A decyzję podjęli „po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji”.

Królowa Elżbieta II wczoraj wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że w raz z pozostałymi członkami rodziny postanowili uszanować decyzję pary książęcej z Sussex.

– „Ja i moja rodzina w pełni popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan rozpoczęcia nowego życia jako młodej rodziny. Choć wolelibyśmy, żeby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy, że życzą sobie bardziej niezależnego życia, pozostając cenionymi członkami mojej rodziny”  – brzmi oświadczenie królowej

W okresie przejściowym Megan i Harry będą spędzać czas zarówno w Kanadzie jak i w Wielkiej Brytanii.

– „Do rozwiązania pozostaje wiele skomplikowanych kwestii. Moją rodzinę czeka jeszcze dużo pracy. Poprosiłam, by ostateczne decyzje zostały podjęte w nadchodzących dniach” – dodała monarchini.

Wpis znaleziono dzięki:

- Meghan Markle

- Sussex

- Elżbieta II