Kuchnia na wymiar czy gotowa? Wybór idealnej opcji dla Twojego wnętrza i potrzeb

Podczas remontu kuchni nadchodzi moment, w którym trzeba podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru mebli. Na jakie rozwiązanie postawić?


Kuchnia na wymiar czy gotowa? Wybór idealnej opcji dla Twojego wnętrza i potrzeb

Gotowy zestaw mebli kuchennych czy meble kuchenne na wymiar? Choć rozwiązanie tego dylematu nie jest proste, postaramy się przybliżyć zalety i wady obu opcji, aby ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Meble na wymiar – czy zawsze są najlepszą opcją?

Lata temu utarło się przekonanie, że ergonomiczne, funkcjonalne i solidne mogą być wyłącznie meble tworzone na wymiar. Owszem, zabudowa stworzona specjalnie na miarę danej przestrzeni jest znakomitym rozwiązaniem, które pozwala wykorzystać jej każdy centymetr. Najlepiej sprawdza się we wnętrzach niestandardowych: na skosach, bardzo małych i wąskich przestrzeniach czy w przypadku, gdy marzymy o specjalnych meblach, których nie znajdziemy na rynku.

Największą zaletą mebli na wymiar jest dopasowanie do danego wnętrza, a co za tym idzie – ich funkcjonalność. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wykonanie takiej zabudowy może potrwać nawet kilka tygodni. Przez to data ukończenia remontu diametralnie się przesuwa w czasie. Co więcej, aby stworzyć meble na wymiar, potrzeba ogromnego nakładu pracy ze strony firmy realizującej takie zamówienie. W związku z tym wykonanie zabudowy kuchennej wiąże się z dużymi kosztami. Nie każdą osobę stać na takie rozwiązanie, szczególnie jeśli początkowo założyła niewielki budżet na wyposażenie kuchni.

Gotowy zestaw mebli kuchennych – czy są alternatywą godną uwagi?

Zestaw mebli kuchennych to alternatywa dla mebli na wymiar. Choć kiedyś kojarzyły się z niższą jakością, dzisiaj coraz częściej wypierają zabudowy tworzone na zamówienie. Dlaczego? Otóż obecnie takie umeblowanie wykonywane jest z wysokiej jakości materiałów. Ponadto znakomicie sprawdza się do większości projektów. Meble występują w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarowych. Co więcej, zestawy składają się z modułów, które można dowolnie dodawać bądź odejmować od danego kompletu. W ten sposób można szybko stworzyć wymarzoną kuchnię.

Jakie jeszcze zalety mają zestawy mebli kuchennych? W przeciwieństwie do mebli na wymiar, umeblowanie dociera do klienta w ciągu kilku dni. Ich montaż przebiega szybko i sprawnie – w kilka godzin. Na plus trzeba zaliczyć również cenę gotowych kompletów mebli. Są one o wiele tańsze niż wyposażenie na zamówienie. Atrakcyjna cena nie oznacza w tym przypadku niskiej jakości. Wręcz przeciwnie.

Meble kuchenne na wymiar czy gotowe – jakie wybrać?

Jeśli posiadasz standardową kuchnię, możesz spokojnie postawić na gotowe meble kuchenne, których moduły dopasujesz do swoich preferencji i potrzeb. Nie musisz przepłacać, aby cieszyć się umeblowaniem wysokiej jakości, które będzie funkcjonalne i estetyczne. Na pewno nie będziesz żałować takiego wyboru nawet po kilku latach. Jeżeli natomiast dysponujesz sporym budżetem, masz dużo czasu i marzysz o nietypowych meblach, zabudowa na zamówienie będzie dla Ciebie lepszą opcją.

Artykuł partnera