Laser klasyczny czy laser frakcyjny?

Metoda laserowego leczenia różnych schorzeń i zmian skórnych jest dobierana ze względu na indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.

Laser klasyczny czy laser frakcyjny?

Bezdyskusyjny jest natomiast fakt, że współczesna medycyna estetyczna pozwala na pozbycie się nieestetycznych blizn potrądzikowych, pourazowych lub pooperacyjnych, a także leczenie rozstępów czy usuwanie przebarwień na twarzy. Wszystko to da się osiągnąć przy pomocy lasera klasycznego lub frakcyjnego.

Laser Cutera Enlighten

Przełomowym wydarzeniem w świecie medycyny estetycznej było w ostatnich latach pojawienie się na rynku innowacyjnego lasera Cutera Enlighten. Działające w trybie nanosekundowym lub pikosekundowym urządzenie emituje wiązki o trzech długościach, dzięki czemu ma niezwykle szeroki wachlarz zastosowań. Jednym z niewielu miejsc w Polsce, w których na co dzień stosuje się laser Cutera Enlighten, jest Klinika Bieńkowscy w Bydgoszczy. Wśród najczęstszych problemów i zmian skórnych, jakie są usuwane za pomocą tego urządzenia, wymienić możemy przebarwienia na twarzy, blizny i rozstępy, a także zmarszczki i inne objawy starzenia się skóry.

Do największych zalet zastosowania laseroterapii z użyciem urządzenia Cutera Enlighten zalicza się m.in.:

  • bezbolesność zabiegu;
  • niską inwazyjność zabiegu;
  • bezpieczeństwo wykonywania zabiegu;
  • krótki okres rekonwalescencji po zabiegu;
  • gwarantowane, szybko dostrzegalne efekty zabiegu.

Usuwanie zmian skórnych

Aby pozbyć się nieestetycznych przebarwień na twarzy, często wystarczy zaledwie jeden zabieg laseroterapii. Jeżeli zmiany są rozległe lub głębokie, zalecane jest natomiast kilkukrotne powtarzanie sesji co 2-3 tygodnie. Dużo zależy od podłoża problemu, a to może być m.in. hormonalne lub związane z nadmierną ekspozycją na słońce.

Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać swojej skóry do zabiegu. Ważne, aby bezpośrednio przed laseroterapią nie poddawać jej działaniu promieni UV, a także nie smarować samoopalaczem lub kosmetykami wykazującymi światłoczułość.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są także:

  • aktywna opryszczka (infekcja wirusowa) skóry,
  • stan zapalny skóry,
  • stosowanie leków fotouczulających.

Podczas zabiegu nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Lekarz medycyny estetycznej uruchamia system chłodzący, który działa łagodząco na skórę. Takie same efekty przynoszą specjalne kremy, których nakładanie jest zalecane przez pewien czas po zabiegu. Warto pamiętać, że w okresie rekonwalescencji mogą na krótko pojawić się zaczerwienienia, drobne obrzęki czy wybroczyny. Niewskazane jest wówczas korzystanie z agresywnych kosmetyków pielęgnacyjnych czy ekspozycja na słońce.

Usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży to kolejna z wielu możliwości, jakie przynosi zastosowanie urządzenia medycznego Cutera Enlighten. Dzięki technologii pikosekundowej, pozwalającej na indywidualne dobieranie długości wiązki lasera, możliwe jest stosowanie go w dowolnym miejscu na ciele pacjenta. Dzięki temu lekarze-specjaliści z Kliniki Bieńkowscy w Bydgoszczy usuwają nie tylko zwykłe tatuaże ozdobne, ale także niechciany makijaż permanentny.

Laser Cutera Enlighten posiada niespotykaną w wielu innych urządzeniach zaletę, jaką jest zdolność rozbijania cząsteczek tuszu o dowolnej barwie. Wiele laserów służących do usuwania tatuaży nie radzi sobie z pigmentami w kolorze żółtym lub zielonym, co znacznie utrudnia pozbycie się niechcianej ozdoby ciała. W Klinice Bieńkowscy problem ten nie występuje dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu najnowszej generacji.

Galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na stronie https://bienkowscyclinic.pl.

 

Artykuł partnera