Legenda ludowa. Karolina Derkacz

Pierwsza powieść nowego cyklu "Cuda wianki" autorstwa Karoliny Derkacz w księgarniach dostępna jest od 17 października.

legenda ludowa
Legenda ludowa. Karolina Derkacz.

Na tę powieść warto było czekać! Książka „Legenda ludowa” jest niebanalnym i cudownie absurdalnym połączeniem kryminału, fantastyki oraz słowiańskich wierzeń ze swojskością polskiej prowincji, a także wybornym humorem. Debiut Karoliny Derkacz, który wydało Initium, od 17 października 2022 można już znaleźć na księgarnianych półkach, a także w Internecie w formie ebooka i audiobooka.

Zobacz także: Ta, która stała się Słońcem. Shelley Parker-Chan

Legenda Ludowa

Wisłowice to osobliwe miejsce. Żarliwa wiara katolicka miesza się tu z pogańskimi praktykami i zabobonami, nocą za oknami słychać stukot czarcich kopyt, a mieszkańcy wsi wciąż korzystają z usług medycznych mieszkającej w leśnej głuszy Zielarki. Jedynym współczesnym elementem lokalnych gospodarstw jest sprowadzony z konieczności do wisłowickich domów telefon. Gdy pewnego dnia zadzwoni w domu państwa Sosnów, ich spokojne życie zmieni się nie do poznania…

Jedna z mieszkanek wsi zostaje znaleziona nieprzytomna, a obrażenia na jej ciele sugerują atak wilkołaka. Niedługo później napastnik uderza ponownie, a sołtys Wiktor Nałęcki, sceptyczny wobec ludowych wierzeń, postanawia zgłosić sprawę do miejskich organów ścigania. Ta decyzja wzbudza mieszane uczucia. Miastowi nie cieszą się bowiem w Wisłowicach zaufaniem. Do rozwiązania sprawy Wilkołaka z Wisłowic przybywa ekscentryczny komisarz Radzkin. Szybko okazuje się, że obawy mieszkańców były uzasadnione. Rozpoczyna się polowanie na czarownice… dosłownie.