Małe auta miejskie

Mimo, iż małe auta miejskie nie są najpopularniejszym wyborem polskich kierowców, to zwykle wybierane są świadomie i z konkretnym celem użytkowania.

Małe auta miejskie Qarsona
Małe auta miejskie

W małych samochodach cenimy wygodę, ekonomiczność, a przede wszystkim szybkość parkowania. Zalety kompaktowych aut, są doceniane zwłaszcza w warunkach miejskich, gdzie każdy centymetr przestrzeni okazuje się na wagę złota.

Plusy małego auta

Mały samochód nie zawsze oznacza, że nasze podróże muszą ograniczać się do pokonywania tras “w koło komina”, choć statystycznie, najczęściej decydujemy się na niewielkich rozmiarów auto, w sytuacji kiedy nasze potrzeby mieszczą się w zakresie granic miasta. Dostępna gama kompaktowych samochodów osobowych, oferuje modele nawet dla najbardziej wymagających kierowców. Jakie są więc zalety małych aut i dlaczego się na nie decydujemy?

Największą, niepodważalną zaletą jest ich rozmiar. Jeśli poszukujemy auta, z którym będziemy mogli sprawnie i szybko przemieszczać się przez miejską dżunglę – mały samochód sprawdzi się idealnie. Niewielka liczba miejsc parkingowych, często wymagających pokonuje niejednego crossovera czy SUV-a, w tym przypadku małe auto w typie Toyoty Aygo czy Fiata 500 okazuje się bezkonkurencyjne. Jeśli wybierzemy niewielki samochód z mocnym silnikiem, możemy liczyć na to, że jazda takim autem będzie nie tylko przyjemna, ale również dynamiczna. Niewielki promień skrętu, bardzo dobra widoczność, ułatwiają jazdę w ciasnych uliczkach czy korkach. A czy małe auto jest ekonomiczne?

Ekonomiczny wynik jazdy zależy w dużej mierze od parametrów silnika Twojego samochodu, ale również sposobu jazdy. Zwykle moc pojazdów mieszczących się w segmencie A, których długość nie przekracza 3,5 m, wynosi 70 KM, można więc założyć, że przy odpowiednio dopasowanej technice jazdy spalanie będzie mieścić się w dolnych granicach.

Małe auto, a bezpieczeństwo

Niezawodność i poczucie bezpieczeństwa w samochodzie to bardzo ważne cechy użytkowe pojazdów. Wielu z nas czuje się bardziej komfortowo i pewnie w dużym samochodzie, poddając pod wątpliwość bezpieczeństwo jakie mogą zapewnić niewielkie auta. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z systemami bezpieczeństwa, w jakie może być wyposażone nasze przyszłe auto i opiniami na forach, dotyczącymi jakości samochodu. Może to nie tylko pomóc w podjęciu decyzji, ale też utwierdzić w przekonaniu, że mały samochód również może być bezpieczny.

Jak wybrać mały samochód?

Niewielkie auto to dobry wybór dla osób na różnych etapach życia. Sprawdzi się zarówno dla kobiety, której zależy na praktyczności i wygodzie, dla studenta, który musi pokonywać wiele dystansów w mieście czy świeżo upieczonego kierowcy, który doceni możliwości manewrowania. Przed wyborem samochodu, zawsze należy zastanowić się nad celem użytkowania pojazdu. Małe auto bez dwóch zdań odnajdzie się w mieście, jeśli jednak w najbliższym czasie planujemy np. powiększenie rodziny, warto się zastanowić czy na pewno zmieścimy się w naszym kompaktowym samochodzie.

Szukając samochodu warto zwrócić uwagę na rodzaj napędu. Benzyna znacznie lepiej odnajdzie się podczas jazdy po mieście. W zależności od tego czy rozważamy zakup nowego auta czy używanego dobrze jest zorientować się w cenach części zamiennych do pojazdu, na wypadek ewentualnych awarii.

Modele dostępne na rynku

Posiadanie fabrycznie nowego samochodu nie zawsze wiąże się z koniecznością jego zakupu. Coraz bardziej popularna staje się usługa aut na abonament, która umożliwia wynajem fabrycznie nowego samochodu na 12 miesięcy i oferuje znacznie więcej, niż tylko nowe auto. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem nowego samochodu, ale masz wątpliwości, czy auto spełni Twoje oczekiwania, lub nie chcesz inwestować znacznej ilości oszczędności w samochód, to może być rozwiązanie dla Ciebie.

W ofercie Qarsona możesz wybierać spośród modeli różnych segmentów, dość bogaty wybór dotyczy właśnie małych, kompaktowych samochodów, zarówno z segmentu A jak i B. Najmniejsze auta Toyota Aygo czy Fiat 500 cieszą się ogromną popularnością, a ich ceny w pakietach podstawowych zaczynają się już od 599 zł brutto miesięcznie. Jeśli mimo wszystko wolisz odrobinę większe auto, możesz skorzystać z oferty decydując się na wynajem Mini Coopera czy Renaulta Clio.

Oferta na abonament gwarantuje nowe auto objęte gwarancją producenta oraz pakiety usług, realizowane przez Qarsona. W cenie wynajmu znajduje się rejestracja pojazdu, pakiet 10 tysięcy kilometrów, serwis i przeglądy naszego samochodu oraz darmowy odbiór samochodu ze wskazanego salonu dealera. Taka forma finansowania samochodu pozwala na zmianę samochodu co rok, na zupełnie nowy model. To świetne rozwiązanie, które pozwoli sprawdzić czy małe auto, to dokładnie to czego nam potrzeba.