Marcin Dorociński zagra w amerykańskim serialu Netflixa!

Mamy kolejny sukces polskiego aktora! Marcin Dorociński wystąpi w zagranicznej produkcji Netflixa - serialu „The Queen’s Gambit”.

Foto. Facebook @marcindorocinski

Ta zaskakująca wiadomość ukazała się na oficjalnej stronie aktora na Facebooku: „Z największą radością dzielimy się z Wami wspaniałą nowiną! Marcin Dorociński dołączył do obsady „The Queen’s Gambit”, limitowanego serialu dla amerykańskiego @netflix.”

The Queen’s Gambit” to produkcja na motywach powieści Waltera Tevisa o tym samym tytule. Jak podaje portal wirtualnemedia serial ma być osadzony w realiach Zimnej Wojny i opowiadać historię genialnej młodej szachistki, Berth Harmon (w głównej roli zobaczymy Anye Taylor Joy). Osierocona bohaterka dąży do tego, by zostać najwybitniejszą szachistką świata. Jednym z przeciwników, jakich spotka podczas licznych turniejów, ma być Borgov – grany właśnie przez Marcina Dorocińskiego.

Serial napisał i wyreżyseruje Scott Frank (autor scenariuszy do m.in „Wolverine”, „Logana” i twórca serialu „Godless”). Polski aktor spędzi na planie 20 dni zdjęciowych pod okiem reżysera.

To nie jest jednak pierwsza zagraniczna współpraca polskiego artysty. Przedtem aktor zagrał m.in. w polsko-brytyjskiej koprodukcji „303. Bitwa o Anglię”, duńskim filmie „Małżeńskie porachunki”,„Operacji Anthropoid” (u boku Cilliana Murphy’ego i Jamie’ego Dornana) czy w miniserialu „Cape Town”.

Seria ma składać się z sześciu odcinków. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana – wiadomo jedynie, że będzie miała miejsce w 2020 roku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Wpis znaleziono dzięki:

- Marcin Dorociński

- „The Queen’s Gambit”

- Netflix