Marta Orzeszyna. Gra o miłość

Bo życie to gra, a najwyższą wygraną jest miłość! Niezwykły mężczyzna, wyjątkowa kobieta i uczucie warte zimnej... a czasem gorącej wojny.

GRA O MILOSC OKLADKA 1 - Marta Orzeszyna. Gra o miłość
Marta Orzeszyna. Gra o miłość

W „Grze o miłość” pióra Marty Orzeszyny śledzimy historię pięknej, ale również trudnej i często bolesnej miłości między Martyną i Leo. On – Baskijczyk z krwi i charakteru. Ona – licealistka z Polski zwiedzająca Francję. On – młody utalentowany piłkarz. Ona – wyjątkowa i silna, oczekująca wiele od życia kobieta. W tle Bretania, Kraj Basków i Paryż oraz dwa światy: zawodowego futbolu i mody. Między nimi tysiące kilometrów, zawistni ludzie i codzienność, która potrafi zniszczyć nawet najsilniejszą miłość. Czy uda im się odnaleźć spokój i szczęście, czy też pozostaną na zawsze z krwawiącym sercem? Czy przeznaczenie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż przeciwności losu?

Urodzona w Namysłowie Marta Orzeszyna jest absolwentką filologii francuskiej. Interesuje się historią i kulturą Francji, literaturą francuską oraz sportem. Szczególnym sentymentem darzy Paryż, w którym mieszkała przez ponad 10 lat. Wraz z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk jest współautorką albumu „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque”, a również autorką biografii pochodzącego z Polski fryzjera gwiazd „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. Kolekcjonuje pamiątki związane z tą fascynującą postacią. Obecnie pracuje nad wystawą poświęconą Cierplikowskiemu w Muzeum Teatralnym przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Zajmuje się również kwerendą historyczną i tłumaczeniami książek dla dzieci. Jest autorką wielu artykułów w L’Officiel Poland, polskiej edycji najstarszego we Francji ekskluzywnego czasopisma o modzie. Bierze udział w licznych spotkaniach z czytelnikami poświęconych Antoine’owi de Paris oraz tematom związanym z Francją – m.in. Literacki Sopot, Francuski Styl w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Gra o miłość

- Paryż

- Marta Orzeszyna