Mata ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta – stare pokolenie musi odejść od władzy

Młody artysta ponownie szokuję opinię publiczną. Opublikował filmik, w którym ogłasił start w wyborach prezydenckich na rok 2040. Nie zabrakło mocnych słów i skrajnych poglądów.

Mata na prezydenta
Foto Instagram @33mata

Mata, czyli oficjalnie Michał Matczak to 22-letni raper. Usłyszała o nim cała Polska wraz z wypuszczeniem piosenki ,,Patointeligencja”. Jedni go pokochali, drudzy znienawidzili. Młody artysta szokuje w swych utworach. Porusza w nich kwestie polityczne i krytykuje obecnie panującą władze. Mimo wszystko na platformach streamingowych, to właśnie jego utwory są odtwarzane rekordowe ilości razy. Mówimy tu o przedziale od 8 milionów do aż nieco ponad 76 mln. Swoją ogromną popularność Mata chce przełożyć na głosy wyborcze. Raper ogłosił, że w roku 2040 zgłosi swoją kandydaturę na prezydenta.

Mata na prezydenta

To hasło, którym zatytułowany jest jego filmik, udostępniony wczoraj (13.07.22) na platformie YouTube. Jak silnie zaznaczył, zwrócił się w nim, nie tylko do swoich fanów, ale i do wszystkich obywateli.

,,Obywatele, obywatelki, osoby obywatelskie, zwracam się dziś do Was nie tylko jako Mata, zwracam się do Was jako Michał (…) Jan, Kamil, Zosia, Agnieszka, zwracam się do Was jako Polak i zwracam się do Was jako Polska” – zaczął młody raper.

W dalszej części opisuje swoje porachunki z prawem i absurdalną reakcję władz na wykroczenia. Tym akcentem Michał Matczak ropoczął lawinę krytyki na Polski, obecnie panujący rząd.

,,Póki co kontrolujecie media publiczne i sądy ale czas działa na waszą niekorzyść. Z każdym dniem social media są coraz silniejsze, a co za tym idzie silniejsi stają się ich młodzi użytkownicy, z których spora część to moi fani”.

Młode pokolenie ,,przewyższa kompetencjami” straszą generacje?

Mata silnie zaznaczał w swojej wypowiedzi, że czasy się zmieniają, a co za tym idzie wraz z nimi społeczeństwo. Jego fani to młodzi ludzie, wkraczający w dorosłość i życie obywatelskie. To w nich raper widzi nadzieję na zmianę panujących obyczajów politycznych. Uświadamia, że młode pokolenie świetnie sobie radzi, niekiedy lepiej od starszego. To czas na zmiany. Młody Matczak podał przykład prezydenta Dudy i porównał go do siebie. Przykładem była znajomość języków.

,,Ja już teraz znam 4 języki, a Andrzej Duda tylko dwa, z czego jeden wątpiliwie.” – Michał Matczak