Mindfulness. Droga do kreatywności. dr Danny Penman

Wyjątkowy przewodnik po świecie naszej wyobraźni i twórczego myślenia. Dr Danny Penman pokazuje, jak za pomocą popularnego treningu uważności otworzyć umysł na nowe idee i czerpać radość z twórczej zabawy.

1
Mindfulness. Droga do kreatywności, dr Danny Penman

Doktora Danny’ego Penmana, współtwórcy fenomenalnej metody mindfulness, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Współautor światowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności. Jak znaleźć spokój w pędzącym świecie (napisanego z profesorem Markiem Williamsem) oraz nagrodzonej przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne książki Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem (napisanej z Vidyamalą Burch) prezentuje kolejne zastosowanie dla technik uważności. W swojej nowej książce Mindfulness.Droga do kreatywności radzi, jak dzięki umiejętnościom wyciszenia i świadomego przeżywania chwil odzyskać kreatywność i odnaleźć inspirację.

Utrata zdolności twórczego myślenia bierze się często z życia w biegu, zmęczenia i wpadnięcia w sidła nawyku. Destrukcyjny wpływ ma również nasz wewnętrzny krytyk, który o brak kreatywności obwinia nas samych.
Autor przekonuje, że umiejętność poszukiwania i chwytania momentów ciszy, a także cieszenia się nimi, pozwala złapać oddech, przywrócić równowagę i uciszyć negatywne emocje. Gdy uwolnisz się od nieuświadomionych nawyków, zmieni się także twoje spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, zaczniesz dostrzegać w niej nowe barwy i idee.

Przez ten proces przeprowadza autorski, czterotygodniowy program opisany w książce. Codzienna praktyka uważności przewidziana w programie zajmuje zaledwie 10-20 minut dziennie: tyle wystarczy, by stopniowo przywrócić spokój i elastyczność myślenia. Mindfulness obala bariery ograniczające nasz umysł i pozwala podchodzić do świata bez przedsądów i zmartwień rzucających cień na niepowtarzalną chwilę, która dzieje się tu i teraz. Twórczy, świadomy wgląd w tę chwilę pomoże w efektywniejszym podejmowaniu decyzji i lepszym radzeniu sobie z problemami, by żyć pełniej i szczęśliwiej.

Książka Danny’ego Penmana na pewno przyda się artystom, twórcom treści i pracownikom branży kreatywnej, jednak nie tylko. W świecie, w którym wszyscy jesteśmy twórcami, warto sięgnąć po nią także wtedy, gdy czujemy, że nasze życie pędzi za szybko i za mało jest w nim miejsca na twórczość i nieskrępowaną zabawę wyobraźnią.

O autorze:

Dr Danny Penman – wykwalifikowany nauczyciel medytacji, nagradzany pisarz i dziennikarz. Współautor międzynarodowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności wydanego w serii Samo Sedno. Danny Penman został uhonorowany za pracę dziennikarską przez stowarzyszenia Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) oraz The Humane Society of the United States. W 2014 r. jego książka Mindfulness dla zdrowia (napisana z Vidyamalą Burch i również opublikowana w serii Samo Sedno) została uznana przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne za najlepszą książkę w kategorii: „Medycyna popularnonaukowa”. Prace Danny’ego Penmana zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.

O książce:

Autor: dr Danny Penman
Tytuł: Mindfulness. Droga do kreatywności
Wydawnictwo: Edgard
Oprawa: miękka
Liczba stron: 160