Nie potrafisz schudnąć – sięgnij po pomoc medycyny estetycznej

Od dawna wiadomo, że skutecznie odchudzanie i utrzymanie idealnej sylwetki to w ogromnej mierze zasługa zdrowego, regularnego żywienia, przyjmowania odpowiedniej ilości płynów i włączenia do trybu życia choćby minimalnej aktywności fizycznej. Są jednak na naszym ciele obszary, które mimo przestrzegania wszystkich zasad zdrowego trybu życia, wciąż są obarczone niechcianym tłuszczem. Co wtedy? Być może warto pomyśleć o medycynie estetycznej.

Nie potrafisz schudnąć – sięgnij po pomoc medycyny estetycznej

Są jednak na naszym ciele obszary, które mimo przestrzegania wszystkich zasad zdrowego trybu życia, wciąż są obarczone niechcianym tłuszczem. Co wtedy? Być może warto pomyśleć o medycynie estetycznej.

Zanim zdecydujecie się na sięgnięcie po jeden z zabiegów modelujących sylwetkę, jakie oferują nowoczesne kliniki medycyny estetycznej pamiętajcie, że medycyna estetyczna pomaga pozbyć się miejscowych złogów tkanki tłuszczowej, pomaga wymodelować sylwetkę i stracić centymetry w obwodach, jednak nie jest metodą na odchudzanie. Zabiegi estetyczne pozwalają wymodelować ciało, ale dotyczy to osób o lekkiej nadwadze lub miejscowo usytuowanej niechcianej tkance tłuszczowej. Odchudzanie – to nieco inny temat.

Jak wyszczuplić ciało dzięki medycynie estetycznej?

  • Liposukcja. 
Oczywiście najpopularniejszą metodą jest liposukcja. Jednak odsysanie tkanki tłuszczowej to na ogół chirurgiczny inwazyjny zabieg, obarczony długim okresem rekonwalescencji i powodującym pozostawienie „wiszących” płatów skóry. chyba, że sięgniecie po najnowocześniejsze metody czyli liposukcję ultradźwiękami. Doktor Jakub Brągoszewski z warszawskiej Kliniki Miracki tłumaczy: „Liposukcja ultradźwiękami tym różni się od klasycznej liposukcji, że jest zabiegiem mało inwazyjnym. Lekarz wprowadza pod skórę Pacjenta specjalne włókno za pośrednictwem którego ultradźwięki działają na komórki tłuszczowe – izolują je od komórek okalających i odprowadzają do specjalnych pojemników”. Ta precyzyjna separacja komórek tłuszczowych jest bardzo ważna dla późniejszego procesu rekonwalescencji – otworki po włóknach przewodzących ultradźwięki są minimalne – więc po zabiegu nie pozostają blizny. Zaś delikatne oddzielenie komórek tłuszczowych od pozostałych komórek powoduje, że siniaki i obrzęki po zabiegu są niewielkie i znikają stosunkowo szybko. 
Co równie ważne – komórki tłuszczowe pozyskane w ten sposób są w dużej mierze nienaruszone co pozwala na ich ponowne wykorzystanie – na przykład do powiększenia biustu Pacjentki czy wymodelowania innej części ciała. Zabieg taki, wykonywany równocześnie z zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej nazywamy lipotransferem.
  • Nieinwazyjne lasery modelujące sylwetkę
Inną metodą – wskazaną głównie dla tych, którzy chcąc wyszczuplić ciało nie są zdecydowani na jakąkolwiek ingerencję chirurga jest nieinwazyjna laseroterapia. Istnieje na świecie tylko jeden laser, który jest przeznaczony do modelowania i wyszczuplania sylwetki w taki sposób. Jest to laser Sculpsure. „Zabieg laserem Sculpsure na pozór wygląda bardzo niewinnie – lekarz mocuje na specjalnej obręczy głowice lasera, które precyzyjnie przylegają do skóry i na 25 minut uruchamia urządzenie. W tym czasie każda z głowic emituje falę światła, która bez przerywania ciągłość naskórka, czyli nie pozostawiając żadnych śladów na skórze rozbija komórki tłuszczowe.” tłumaczy doktor Krzysztof Miracki. Zabieg trwa 25 minut i w tym czasie zniszczonych zostaje około 25% komórek tłuszczowych znajdujących się na obszarze poddanym działaniu głowic lasera. Tuż po zabiegu Pacjent może wrócić do swoich normalnych czynności, a jedynymi objawami pozabiegowymi mogą być lekkie zaczerwienie i tkliwość skóry w miejscu, gdzie działał laser.
  • Zabiegi kosmetologiczne
. Jeżeli zależy Wam na jeszcze łagodniejszych metodach – nowoczesne kliniki medycyny estetycznej zaoferują Wam szereg zabiegów kosmetologicznych, pomagających w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Zabiegi urządzeniami działającymi na bazie masażu próżniowego, fal ultradźwiękowych, podczerwieni lub fal radiowych pomogą Wam już podczas kilku sesji pozbyć się niechcianych boczków, bryczesów, pelikanów czy drugiego podbródka. W zależności od wykorzystywanego urządzenia różna jest liczba sesji koniecznych do uzyskania satysfakcjonującego efektu i różnią się odczucia towarzyszące zabiegowi. Ewelina Majko z warszawskiej Kliniki Miracki wyjaśnia: „ Zabiegi kosmetologiczne przeznaczone do modelowania sylwetki to na ogół połączenie kilku technologii: fal radiowych i ultradźwięków, ultradźwięków i masażu próżniowego, masażu próżniowego i podczerwieni. Oczywiście podczas wywiadu przedzabiegowego dobieramy indywidualną metodę leczenia odpowiednią dla konkretnego Pacjenta tak, aby uzyskać w jak najkrótszym czasie optymalne efekty”
  • Lipoliza iniekcyjna
. Osoby, które chcą szybko pozbyć się tłuszczu z bardzo konkretnego obszaru – jak na przykład kolana czy boczki często korzystają z tradycyjnego zabiegu medycyny estetycznej czyli lipolizy iniekcyjnej. To procedura, która polega na wstrzyknięciu pod skórę Pacjenta substancji pomagających rozbić komórki tłuszczowe. Tłuszcz uwolniony w ten sposób zostaje usunięty z organizmu dzięki naturalnym funkcjom układu limfatycznego. Zabieg stosuje się na ogół w przypadku usuwania tłuszczu z małych, szczególnie opornych na inne metody obszarów.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat zabiegów modelujących sylwetkę sięgnijcie po prawdziwe kompendium wiedzy, jakie znajdziecie na stronach Kliniki Miracki

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Zabieg laserem Sculpsure

- Medycyna estetyczna

- Kliniki Miracki