Niezwykła wywieszka bagażowa

Na pasażerów KLM, którzy planują wizytę w Amsterdamie we wrześniu czeka nietypowy prezent – sprytna wywieszka bagażowa, która będzie ich lokalnym przewodnikiem po mieście.

Niezwykła wywieszka bagażowa

Specjalnie zaprojektowany gadżet ma wmontowany głośnik oraz moduł GPS, który pozwala na określenie naszej lokalizacji. Dzięki pomysłowemu urządzeniu turyści usłyszą wskazówki dotyczące zwiedzania miasta, w zależności gdzie aktualnie się znajdują. Nagrane na urządzenie informacje głosowe zostały przygotowane z udziałem członków personelu pokładowego KLM. Linia chce, aby troskliwa opieka załogi towarzyszyła pasażerom KLM nie tylko podczas lotu, ale również w czasie zwiedzania rodzinnego miasta KLM – Amsterdamu. Wywieszki będzie można otrzymać bezpłatnie we wrześniu, składając zamówienie przez Internet.

Niezwykła wywieszka bagażowa

Pomocne wskazówki specjalnie dla Ciebie, gdziekolwiek jesteś

Ambicją KLM jest wyróżniać się jako najbardziej troskliwa, przyjacielska i zorientowana na klienta linia lotnicza w Europie. Do tego słynie z pomysłowych i praktycznych rozwiązań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Aby podbić serca swoich klientów nie tylko dba o komfortowy lot w miłej atmosferze, pod troskliwą opieką załogi, ale też wymyśla różne sposoby jak ułatwiać ludziom życie, a szczególnie wszystko to, co jest związane z podróżą. I właśnie tak powstał nowy gadżet opracowany przez KLM – KLM Care Tag – małe urządzenie, które wygląda jak wywieszka bagażowa, ale jest znacznie od niej sprytniejsze. Na urządzenie nagrano setki informacji i komunikatów głosowych, które zostały przygotowane z udziałem członków personelu pokładowego KLM. Troskliwy głos załogi poprowadzi turystów po Amsterdamie opowiadając im historie zabytków, które właśnie mijają, podpowiadając gdzie można za darmo skosztować lokalnych smakołyków, czy którędy iść, aby zobaczyć sztukę uliczną na żywo. Ale to nie wszystko! Urządzenie ostrzeże nas w miejscach, gdzie należy uważać na kieszonkowców oraz na wyjątkowo ruchliwych skrzyżowaniach z udziałem licznych rowerzystów, pomoże wypożyczyć rower czy łódkę po kanale. Turyści z wywieszką „KLM Care Tag” będą zawsze mieli przy sobie osobistego lokalnego przewodnika po mieście, dostępnego o każdej porze i w każdym miejscu miasta.

Niezwykła wywieszka bagażowa
Niezwykła wywieszka bagażowa

Kto nie lubi Amsterdamu?

W ciągu kilku ostatnich lat Amsterdam stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na świecie. W styczniu tego roku pobił rekord goszcząc ponad milion odwiedzających. Zainteresowanie miastem ciągle rośnie, a władze miasta szacują, że do 2025 roku liczba turystów wzrośnie jeszcze o 30%. Amsterdam wraz z Paryżem i Lizboną cieszą się największą popularnością wśród europejskich stolic. Nic dziwnego. Miasto słynie z wyjątkowej atmosfery luzu i tolerancji. Amsterdam nie ma sobie równych, jeśli chodzi o ilość atrakcji przypadających na kilometr kwadratowy. Mimo, że to metropolia, turyści często są mile zaskoczeni jej niewielkim rozmiarem. Praktycznie wszystkie atrakcje znajdujące się w centrum można zwiedzić pieszo lub na rowerze, co teraz będzie jeszcze prostsze z wywieszką „KLM Care Tag”.
Co więcej, na odwiedzających czekają liczne restauracje, bary i kluby z kosmopolityczną atmosferą i ofertą kulinarną całego świata. Nie zabraknie też bogatej oferty kulturalnej: muzea, wystawy, koncerty, teatry czy galerie. Amsterdam jest gospodarzem wielu festiwali, imprez kulturalnych i różnego rodzaju eventów o mniej lub bardziej oficjalnym charakterze.

Niezwykła wywieszka bagażowa

Do Amsterdamu liniami KLM można dolecieć już z trzech miast w Polsce – z Warszawy, Krakowa, a od maja tego roku, również z Gdańska. Rezerwacja biletów oraz więcej informacji na temat rozkładu połączeń i promocji cenowych dostępnych jest na stronie www.klm.pl.

Jak będzie można zdobyć KLM Care Tag?

Wywieszkę KLM Care Tag będzie można otrzymać za darmo, składając odpowiednie zamówienie przez Internet we wrześniu na podróże do Amsterdamu, które odbędą się również we wrześniu b.r. Linia udostępni limitowaną liczbę wywieszek, które będą przyznawane zainteresowanym klientom według kolejności zgłoszeń. Początkowo udostępniane urządzenia będą wyposażone w angielską wersję językową, w późniejszym terminie tego roku planowane są wersje: niemiecka, chińska, portugalska i rosyjska.