Nowy teledysk Patricii Kazadi z plejadą gwiazd promujących naturalność

Jakiś czas temu artystka wyznała, że bardzo długo nie radziła sobie z hejtem dotyczącym jej figury. Teraz, wraz z koleżankami z show-biznesu, stara się obalić mityczne kanony piękna z Instagrama.

Teledysk Patricii Kazadi
Nowy teledysk Patricii Kazadi z plejadą gwiazd promujących naturalność. Foto Instagram @kazadi_official

Teledysk Patricii Kazadi jest już dostępny w sieci! „Natural” ma uświadamiać, że każdy z nas jest wartościowy i wystarczający, niezależnie od swojej wagi czy ilości polubień pod zdjęciami. Autorka utworu w ten sposób sama rozprawia się z hejterami, którzy jeszcze do niedawna kąśliwie komentowali jej figurę.

Piosenka i teledysk Patricii Kazadi

Słowa i muzykę do „Natural” napisała sama Kazadi. W klipie wystąpiły koleżanki po fachu gwiazdy – m.in. Klaudia Halejcio, Maffashion, Zofia Zborowska, Sonia Bohosiewicz, Ewa Zawada czy Kayah. Pojawiła się także babcia Patricii.

Utwór powstał rok temu w bardzo trudnym dla mnie momencie – ze względu na moje samopoczucie i samoakceptację – a raczej jej brak. Był to czas, w którym mierzyłam się z  problemami zdrowotnymi i nieprzychylnymi komentarzami na temat mojego wyglądu. Chciałam, aby ludzie przestali patrzeć na mnie przez pryzmat aparycji – z body shamingiem mierzę się praktycznie od dziecka i mam tego po ludzku dosyć. Chciałam napisać utwór, który jak włączysz sobie w gorszy dzień – od razu poprawi Ci nastrój i pozwoli nabrać dystansu. To dla mnie taki pozytywny apel do tego, aby każdy żył wg swoich „urodowych” zasad – a kanony i hejt – zostawił daleko za sobą – napisała o piosence autorka.

Patricia Kazadi i ciałopozytywność

Jakiś czas temu na Instagramie artystki pojawił się zbiór szczerych filmików na temat jej choroby, hejtu i postrzegania własnego ciała. Gwiazda opowiedziała o sensacji, jaką wzbudziła na jednym z eventów. Pod zdjęciami z wydarzenia pojawiło się mnóstwo komentarzy o treści: „co się stało z Kazadi?” w kontekście ciała artystki. Patricia przyznała wtedy, że bardzo ją to dotknęło. Postanowiła jednak, że nie będzie milczeć. Na jej Instagramie zaczęło pojawiać się coraz więcej motywujących treści. Mają one uświadamiać, jak bardzo krzywdzące mogą być współczesne kanony piękna. Za tę pracę Kazadi została ostatnio nagrodzona statuetką Polish Businesswomen Awards w kategorii „Charyzmatyczna Osobowość Show-Biznesu i Lider kreowania pozytywnych zmian w społeczeństwie”.