„OKUDŻAWA- Błękitny człowiek” w reżyserii Romana Kołakowskiego

okudzawa blekitny czlowiek

To poetycka opowieść o Bułacie Okudżawie, najwybitniejszym rosyjskim śpiewającym poecie. Opowieść o czasie, w którym przyszło mu żyć i który wyrył piętno na jego twórczości.
Teatr Syrena zaprasza 16 i 17 października wszystkich miłośników piosenek Okudżawy na spektakl „OKUDŻAWA- Błękitny człowiek” w reżyserii Romana Kołakowskiego.

Opowieść o wielkiej przyjaźni, jaką ten Poeta – Pieśniarz obdarzał Polskę i Polaków. To wreszcie opowieść o Wierze, Nadziei i Miłości, trzech siostrach, które go zawsze prowadziły przez życie i którym Pan Bułat poświęcił swoje najpiękniejsze strofy.
Roman Kołakowski – autor nowych przekładów piosenek i reżyser spektaklu – opowiada także o swojej wielkiej fascynacji rosyjskim bardem i o spotkaniu z nim.
Wiersze i ballady Okudżawy zaśpiewają Beata Jankowska-Tzimas, Bella Olejnik/ Grażyna Strachota, Marta Walesiak i Wojciech Machnicki z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod kierunkiem Artura Jerzego Zielińskiego. Scenografia Tatiany Kwiatkowskiej odwołuje się do malarstwa znakomitego artysty armeńskiego – Minasa Avetisyana.
Usłyszymy najsłynniejsze utwory Bułata Okudżawy: „Wybaczcie piechocie”, „Modlitwę”, „Piosenkę o butach”, „Pieśń gruzińską”, „Piosenkę o Mozarcie”, „Katarynkę”, „”Piosenkę o niebieskim baloniku”, a także ballady nigdy dotąd nie wykonywane po polsku.