Pamięć Absolutna. Arnold Schwarzenegger

„Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia” Arnolda Schwarzeneggera to szczera opowieść aktora, biznesmena i polityka – opowieść o niezwykłej determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze we własne siły.Arnold Schwarzenegger
tytuł oryginału: TOTAL RECALL. MY UNBELIEVABLY TRUE LIFE STORY
tłumaczenie: Magdalena Słysz, Julita Mirkowicz
ISBN: 978-83-7659-916-8
oprawa: twarda
data wydania: 20 lutego 2013
stron: 672

OPIS:

Jedna z najbardziej oczekiwanych autobiografii naszych czasów.

„Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia” Arnolda Schwarzeneggera to szczera opowieść aktora, biznesmena i polityka – opowieść o niezwykłej determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze we własne siły.

Urodził się w małym miasteczku w austriackich Alpach. Marzył o wyjeździe do Ameryki, o tym, by zostać mistrzem kulturystyki i gwiazdą filmową.

Zwycięstwo w zawodach Mr. Universe otworzyło mu drogę do kariery w Ameryce – w kulturystyce, biznesie, filmie i wreszcie w polityce. W każdej z dziedzin życia osiągnął wyżyny, o jakich większość imigrantów może tylko śnić. Za rolę w filmie „Niedosyt” otrzymał Złoty Glob. Ożenił się z siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego – Marią Shriver, zarobił miliony dolarów, nie tylko w branży filmowej, ale również prowadząc inne interesy – od inwestowania w nieruchomości po zakup boeinga 747.

Trzydzieści sześć lat po wyjeździe do Ameryki został wybrany gubernatorem stanu Kalifornia.

Jego życie nie było wolne od skandali, o czym pisze w rozdziale „Sekret”, przyznając się do nieślubnego dziecka z pomocą domową i szczegółowo relacjonuje całą historię, wraz z separacją i nadchodzącym rozwodem z Marią Shriver.

A na deser serwuje czytelnikom „zasady Arnolda” – rady, którymi według niego należy kierować się w życiu, żeby osiągnąć sukces.