Pielęgnacja stóp wiosną

pielegnacja stop
Z niecierpliwością oczekujemy wiosny, a gdy nadchodzi z radością rzucamy grube swetry, skarpety i ciężkie buty w kąt. Do łask powracają przewiewne kurtki, cienkie sweterki i letnie obuwie. My sami czujemy się bardziej świeżo i lekko. Jednak czy nasze stopy także?

Stopy po zimie wymagają regeneracji. Takie dolegliwości jak nadmierna potliwość czy suchość pięt są dość częstym problemem występującym o tej porze roku. Wiosną nieprzyjemny zapach stóp związany z ich nadpotliwością nie tylko nie ustępuje, ale ze względu na coraz wyższe temperatury może się nasilać – szczególnie, jeżeli lekkie wiosenno-letnie buty nie są wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Za każdym razem wstydzimy się zdjąć buty przychodząc do znajomych czy zmieniając obuwie na siłowni. Problem ten dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn, osób starszych i młodszych.

Na stopach znajduje się znacznie więcej gruczołów potowych niż w innych częściach ciała, co sprawia, że wytwarzają one duże ilości potu. Jednak to nie on, sam w sobie, jest przyczyną brzydkiego zapachu, lecz bakterie, które go rozkładają. Skórę każdego człowieka zasiedlają różne grupy tych mikroorganizmów, stąd jedni mają problemy z przykrym zapachem, a inni nie. Nie bez znaczenia są także sposób żywienia danej osoby oraz zwyczaje związane z codzienną higieną.

Jak więc przejść przez cały dzień suchą stopą bez nieprzyjemnego zapachu?

W Polsce pojawił się produkt o przedłużonym sposobie działania (6 tygodni) o nazwie PODOLIGHT Dermo Skin. To dezodorant do stóp w kremie, który reguluje gospodarkę wodno-lipidową stopy. Ogranicza nadmierne pocenie, poprawiając tym samym jej naturalną termoregulację. Wzbogacony witaminą H i lanoliną posiada dodatkowo właściwości nawilżające i pielęgnujące.

Doskonale zmiękcza i nawilża naskórek, wygładzając szorstką i suchą skórę stóp. PODOLIGHT Dermo Skin przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Sprawdzi się także u osób aktywnie uprawiających sport oraz tych, u których nadmierna potliwość spowodowana jest problemami emocjonalnymi czy zaburzoną gospodarką hormonalną. Dostępny w sklepie internetowym bdsklep.pl ok. 20 zł (10 ml – 1 aplikacja) i ok. 37 zł (30 ml – od 3 do 5 aplikacji w zależności od rozmiaru stopy).