Po czym poznać, że partner cię zdradza? 6 niepokojących sygnałów

Zdrada to bardzo bolesna i trudna rzecz, która niestety zdarza się w coraz większej liczbie związków. Sprawdź, czy masz z nią do czynienia.

foto Pixabay

Zdarza się, że nawet w najszczęśliwszym związku może pojawić się problem zdrady. Czasem jest to jednorazowy wybryk, którego zwykle bardzo żałujemy. Co jeśli jednak partner zdradza cię od dawna i prowadzi podwójne życie? Sprawdź, jak przekonać się, czy jesteś oszukiwana!

Oziębłość w sypialni

To jeden z pierwszych przejawów niecodziennego zachowania partnera, które powinno cię zaniepokoić. Jeśli wcześniej nie mogliście wyobrazić sobie dnia bez namiętnego seksu, a teraz trudno ci przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz to robiliście, niech to będzie sygnał alarmowy. Oczywiście, może okazać się, że powód jest zupełnie inny – np. problemy w pracy, stres lub zmęczenie. Gdy jednak dziwna atmosfera w sypialni łączy się z innymi niepokojącymi zachowaniami, chyba czeka was poważna rozmowa.

Długie nieobecności

Gdy twój partner pod byle pretekstem wymyka się z domu, wyjeżdża lub wychodzi dużo częściej niż kiedyś, może być to powód do zmartwień. Zwróć uwagę na jego gestykulację i sposób mówienia, gdy zapytasz o cel jego wycieczek. Drżenie rąk, rozkojarzenie i trudność w doborze słów mogą oznaczać, że nie chce powiedzieć ci prawdy. Spróbuj kilka razy nawiązać do jego wcześniejszych nieobecności i sprawdź, czy zdarza mu się zapomnieć, jaką wersję ci przedstawił.

foto Pixabay

Wyczyszczona historia rozmów i sms’ów

Brak dowodów jest czasem najlepszym dowodem. Nikt w zwyczajnych okolicznościach nie pamięta o usuwaniu wiadomości i połączeń z telefonu lub komputera. To bardzo łatwe do rozszyfrowania: gdy mamy coś na sumieniu, nie chcemy, by ktoś to zobaczył – zwłaszcza bliska osoba. Jeśli więc twój partner regularnie opróżnia skrzynkę odbiorczą, wiedz, że ma coś do ukrycia.

Znaczące zmiany w wyglądzie

To normalne, że w wieloletnich związkach rzadziej zastanawiamy się nad tym, czy podobamy się fizycznie naszemu partnerowi i od czasu do czasu odpuszczamy sobie dbałość o wygląd. Nie ma nic złego w tym, że w przychodzą takie momenty, gdy mamy ochotę poczuć się atrakcyjnie. Jeśli jednak twój partner do tej pory nie potrafił korzystać z żelazka i zapominał o wizytach u fryzjera, a teraz nie może obejść się bez lakieru do włosów i zaczął kupować sobie nowe ubrania, to może oznaczać, że ma nowy powód, aby zadbać o wygląd. Pytanie tylko, jaki?

Nowe powiedzonka

Każdy ma swój charakterystyczny sposób wypowiadania się. Nowe powiedzonka, anegdoty i słownictwo zwykle przychodzą wraz z nowym towarzystwem. Jeżeli twój partner coraz częściej wygłasza teorie lub używa sformułowań, których dotąd nie słyszałaś, prawdopodobnie nauczył się ich od kogoś nowego. Wiesz o rotacji w jego firmie lub nowej ekipie od koszykówki? To wspaniale – gorzej, jeśli nie masz pojęcia o nikim nowym w jego życiu…

Brak zainteresowania tobą

Dotąd pytał cię, co byś zjadła na kolację i zauważał, gdy pomalowałaś się nowym odcieniem szminki, a teraz nie zwraca na to uwagi i nie wykazuje zainteresowania? Być może jego głowę zaprzątają myśli o czymś (lub kimś) zupełnie innym.

 

Anna Dzielińska