„Czwarty wymiar” – „The Fourth Dimension” – koprodukcja Vice Films, Grolsch Film Works i polskiej firmy produkcyjnej Akson Studio- jest trylogią autorstwa trzech reżyserów z różnych stron świata: Harmony Korine’a, Aleksieja Fedorczenki i Jana Kwiecińskiego.
Pierwszy film fabularny: „Czwarty wymiar” – „The Fourth Dimension” – koprodukcja Vice Films, Grolsch Film Works i polskiej firmy produkcyjnej Akson Studio- jest trylogią autorstwa trzech reżyserów z różnych stron świata: Harmony Korine’a, Aleksieja Fedorczenki i Jana Kwiecińskiego. Każdy z nich nakręcił 30-minutowy film na podstawie szkicu autorstwa Eddy’ego Morettiego, realizatora z VICE Films, w którym zabiera swojego bohatera w podróż zmieniającą jego sposób postrzegania świata i samego siebie. Każdy z nich zaproponował własne spojrzenie na „czwarty wymiar”.
Jan Kwieciński jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz London Film School. Jego krótkometrażowy film „Incydent” (2009) został wyróżniony m.in. Nagrodą Specjalną Jury w Konkursie Kina Niezależnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodą Publiczności na Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Poszukując reżysera polskiej części projektu producenci Vice Films i Grolsch Film Works natrafili na „Incydent” Kwiecińskiego i zaprosili go do nadesłania treatmentu do projektu „The Fourth Dimension”. Udział w „The Fourth Dimension” jest niezwykłym sukcesem tego młodego polskiego reżysera.
Międzynarodowa premiera „The Fourth Dimension” miała miejsce podczas San Francisco International Film Festival. Polska premiera filmu odbyła się w ramach festiwalu Off Plus Camera, film został również zaprezentowany na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. „The Fourth Dimension” został doceniony przez recenzentów w Stanach Zjednoczonych, którzy podkreślają jego eksperymentalny charakter i niezwykłą atmosferę, zwłaszcza wyreżyserowanych przez Kwiecińskiego „Jelonków”. Jak napisał jeden z recenentów „Variety” ten młody polski reżyser „zachwyca widzów emocjonalną szczerością”. Filmu nie zabrakło również w sekcji Polonica na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!
Grolsch Film Works inwestuje w niezależne kino, jego celem jest kształcenie i promowanie dobrze zapowiadających się filmowców, aktorów, reżyserów oraz finansowanie projektów i prezentowanie tychże dzieł na całym świecie. O efektach współpracy można przeczytać na specjalnym dedykowanym blogu filmowym VICE dla marki Grolsch.
Fundusz Grolsch Film Works sponsoruje reżyserów na całym świecie. W chwili obecnej o finansowanie projektów mogą starać się polscy i rosyjscy reżyserzy. Organizuje także warsztaty filmowe dla utalentowanych filmowców. Reżyserzy, scenarzyści, operatorzy filmowi i kompozytorzy prowadzą na nich zajęcia edukacyjne, które mają prowadzić do powstania nowatorskich form filmowych.