Pozbądź się przebarwień po trądziku! Jak się za to zabrać?

Trądzik to dolegliwość, która dotyka wiele z nas. Gdy zniknie po okresie dojrzewania, często przypomina o sobie poprzez małe blizny, widoczne głównie na policzkach. Jak sprawić, aby cera potrądzikowa znów stała się gładka?

foto. Pixabay

Nie tylko trądzik młodzieńczy pozostawia po sobie nieestetyczne ślady. Zdarza się, że nawet na nieskazitelnej cerze pojawi się kilka krostek, których ślady widoczne są później przez wiele lat. Znamy kilka trików na pozbycie się ich!

Złuszczaj!

Blizny i przebarwienia łatwiej jest leczyć, gdy usuniesz zbędną warstwę martwego naskórka. Najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne lub kosmetyki zawierające kwasy złuszczające. Salicylowy sprawdzi się szczególnie w przypadku cery tłustej i rozszerzonych porów. Jego wyjątkowe właściwości odblokowują je i ułatwiają skórze oddychanie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pojawienia nowych niedoskonałości.

Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej

Skóra po dogłębnym złuszczaniu jest wyjątkowo narażona na działanie promieni UV. Zwłaszcza, gdy stosujemy kosmetyki na bazie kwasów. Fragmenty skóry pokryte bliznami są bardziej podatne na działanie słońca, co powoduje ich ciemnienie. Dlatego szczególnie ważne jest, aby osoby z cerą potrądzikową stosowały kremy z filtrem, aby zabezpieczyć cerę przed powstawaniem dalszych zmian.

foto. Pixabay

Zwróć uwagę na skład

Niektóre kosmetyki zawierają witaminy, których dobór może okazać się kluczowy w terapii cery potrądzikowej. Zwróć uwagę, aby stosowane przez ciebie preparaty były wzbogacone witaminą C. Pomoże wzmocnić naczynka, delikatnie wygładzi zmarszczki i zabezpieczy skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Dodatkowo ujednolici cerę i rozjaśni jej koloryt.

Masaż dla regeneracji

W ferworze walki z przebarwieniami i bliznami, warto od czasu do czasu poświęcić chwilę na relaks – twoja skóra też go potrzebuje! Najlepszym sposobem będzie wieczorny masaż olejkiem różanym. Jest bogaty w witaminę A, która pozwoli skórze szybciej zagoić mikrouszkodzenia powstałe w wyniku złuszczania.

 

Anna Dzielińska

Wpis znaleziono dzięki:

- Trądzik

- Niedoskonałości

- Pielęgnacja