Premiera filmu „Made in Italy” nakręconego w domu reżysera!

"Made in Italy" to brawurowe wyznanie miłości do własnego kraju. Film na podstawie scenariusza i z muzyką Luciano Ligabue opowiada o Riko, zwykłym, uczciwym obywatelu, który stara się pokonać problemy w pracy i życiu prywatnym.

Premiera filmu „Made in Italy” nakręconego w domu reżysera!

Codzienność przytłacza, ale bohater filmu robi wszystko, żeby stać się panem własnego losu. Próbuje ratować małżeństwo, znaleźć prawdziwych przyjaciół, nie chce sprzedać domu… Życie to gra, warto zrobić wszystko, żeby ją wygrać.

Reżyser o produkcji

– Gdy kręciliśmy Da zero a dzieci, dowiedziałem się o chorobie ojca, który później zmarł
podczas postprodukcji. Te dwa wydarzenia nie do końca na poziomie świadomości, stały się dla mnie jednym doświadczeniem, dlatego też na długi czas zarzuciłem karierę filmowca. Innym powodem było to, że jestem muzykiem, więc poszukiwanie nowych scenariuszy nie było dla mnie koniecznością, zawsze mogłem skupić się na pracy w swoim zawodzie. Reżyseria to dla mnie pewien dodatek, luksus, z którego mogę korzystać, gdy akurat pojawi się na horyzoncie jakaś ciekawa historia do opowiedzenia i gdy znajdzie się producent, który zechce mnie zatrudnić.Praca na planie jest bardzo trudna, przynajmniej w porównaniu z profesją muzyka, więc nie spieszyłem się z rozpoczęciem kolejnego projektu. Dlaczego w końcu się na to zdecydowałem? Muszę wymienić trzy powody:

  1. Historia, którą moim zdaniem warto opowiedzieć.
  2. Niespełniona miłość do własnego kraju. Poruszałem ten temat wielokrotnie w swoich
    piosenkach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Riko z mojego filmu nie jest tak uprzywilejowany jak ja, więc ma nawet więcej powodów do frustracji.
  3. Fakt, że wszystko zaczęło się od kilku piosenek, które złożyły się na album koncepcyjny (rzadkie obecnie zjawisko), a dopiero potem powstał scenariusz. To pokazuje, że jestem przede wszystkim muzykiem. Zresztą ostatecznie utwory te pojawiają się w filmie

Luciano Ligubae

Wydał dwadzieścia płyt, pięć książek, nakręcił trzy filmy, a także dał ponad siedemset koncertów w klubach, na stadionach i w amfiteatrach. Jest muzykiem, pisarzem, reżyserem i
ojcem dwojga dzieci. Przez ostatnie ćwierćwiecze stał się uosobieniem tego, co dobre i autentyczne we włoskim rocku. Urodził się w Correggio w 1960 roku.

Obsada

  • Kasia Smutniak – Sara (“Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, “Żona czy mąż?”)
  • Stefano Accorsi – Riko (“Italian race”, “Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”)
  • Fausto Maria Sciarappa – Carnevale
  • Walter Leonardi – Max
  • Filippo Dini – Matteo

Premiera filmu już 25 maja!