Premiera „Rewizora” Mikołaja Gogola

Premiera jednej z najbardziej znanych komedii Mikołaja Gogola – REWIZOR w reż. Igora Gorzkowskiego już 21 marca na Scenie Dużej Teatru Powszechnego w Warszawie.

Kolejne spektakle: 22, 23, 25, 26 marca/ 5, 6, 8, 9, 10 kwietnia

Na notabli prowincjonalnej mieściny pada blady strach: zmierza do nich rewizor. Każdy z nich ma coś na sumieniu. Robią więc wszystko, by w porę rozpoznać urzędnika. Fatalnym zbiegiem okoliczności biorą za niego zupełnie przypadkowego człowieka…

Fot. Krzysztof Bieliński(zdjęcia z próby)We współczesnej inscenizacji Igora Gorzkowskiego klasyczna sztuka ukazuje absurdy władzy i obnaża fikcję naszych społecznych i politycznych relacji. Pokazuje, że w tych bohaterach wciąż widzimy własny obraz i wciąż zmuszeni jesteśmy śmiać się z samych siebie.
Fot. Krzysztof Bieliński(zdjęcia z próby)OBSADA Eliza Borowska, Joanna Osyda, Maria Robaszkiewicz, Karina Seweryn, Joanna Żółkowska, Jacek Beler, Mariusz Benoit, Tomasz Błasiak, Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy), Jarosław Gruda, Kazimierz Kaczor, Andrzej Mastalerz, Michał Napiątek, Sławomir Pacek, Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Mariusz Wojciechowski.
Fot. Krzysztof Bieliński (zdjęcia z próby)
Scenografia Honza Polivka
Muzyka Piotr Tabakiernik
Kostiumy Magda Dąbrowska
Dramaturgia ruchu Iwona Pasińska
Asystent reżysera Katarzyna Krapacz
Asystent scenografa Małgorzata Dąbrowska
Fotografie Krzysztof Bieliński
Inspicjent Marek Gorzkowski