Słoneczne ciepło w naszym domu

Wraz z początkiem jesieni, kiedy w domach robi się chłodniej, warto pomyśleć o zakupie grzejnika. Prezentujemy taki, który posiada płytę promieniującą z aluminium, która rozprzestrzenia ciepło zbliżone do promieniowania słonecznego.

Słoneczne ciepło w naszym domu

Jak podczas zimy zapewnić sobie słoneczne ciepło? Wystarczy kupić grzejnik, który posiada płytę promieniującą z aluminium. Rozprzestrzenia ona w wielu kierunkach ciepło, które swym charakterem jest zbliżone do promieniowania słonecznego. Zapewni szybki wzrost temperatury, jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia, a także przyjemne do oddychania powietrze.

Płyta promieniująca z aluminium

Grzejnik posiadający płytę promieniującą, która wykonana jest z reaktywnego aluminium, zapewni:

 1. Szybki wzrost temperatury. Właściwa wymiana ciepła z otaczającym powietrzem, a co za tym idzie, szybkie oddawanie zmagazynowanej energii do otoczenia. Jest to możliwe  dzięki dobremu przewodnictwu aluminium oraz dużej powierzchni promieniowania cieplnego (odpowiednia wielkość elementu grzewczego).
 2. Jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia. Najważniejsza jest dla nas temperatura powietrza, które znajduje się w strefie od 10 cm do 170 cm nad podłogą. Odczuwamy dyskomfort, jeśli różnica temperatur przekracza w niej 1 st. C. Płyta promieniująca rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach, dzięki czemu dociera ono do każdej części pomieszczenia. Rozwiązanie to przeznaczone jest szczególnie do wysokich pomieszczeń, gdyż gwarantuje niewielką różnicę temperatur pomiędzy podłogą a sufitem.
 3. Powietrze przyjemne do oddychania. Zadba o nie element grzewczy z aluminium, który posiada możliwie najniższą temperaturę powietrza na wyjściu. Bez cyrkulacji kurzu. Powietrze dobrej jakości, w ogrzewanym pomieszczeniu, zapewni również system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu i jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Z tego powodu jest zalecany przez lekarzy dla alergików, astmatyków i innych osób, które zmagają się z problemami dróg oddechowych.

Ekonomiczne rozwiązania

Promiennik ciepła Solius WiFi posiada rozwiązania, które gwarantują mniejsze zużycie energii:

 • System zdalnego zarządzania z poziomu aplikacji mobilnej (rozbudowana kontrola parametrów pracy i kosztów zużycia energii).
 • Elektroniczny system, który pozwala kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z
  dokładnością do 0,1 st.C.
 • Tryb Eko, który utrzymuje obniżoną, ekonomiczną temperaturę pomieszczenia
  – kalibracja czujnika temperatury.
 • System Speed, który zapewnia bardzo krótki czas nagrzewania. Zarządzając pracą urządzenia, z wykorzystaniem wszystkich funkcji jego sterowania, użytkownik może zaoszczędzić w skali roku do 25% energii.

Zabezpieczenia

W przypadku urządzenia z oferty Atlantic Polska mamy możliwość:

 • Częściowego lub całkowitego zablokowania funkcji termostatu/programatora (małe dziecko nie zmieni ustawień podczas zabawy).
 • Kontrolowania dostępu do zmiany parametrów pracy przez blokadę funkcji i ustawienie kodu PIN.
 • Blokowania temperatury maksymalnej.
Słoneczne ciepło w naszym domu

Wpis znaleziono dzięki:

- Ogrzewanie domu

- Grzejnik

- Sezon grzewczy