Soczewki kontaktowe dla sportowców

Dlatego sportowcy wybierają soczewki kontaktowe. Warto przyjrzeć się, jakie szkła będą najlepsze dla nas.

soczewski_visiosnUprawianie sportów nie jest możliwe, jeżeli nosimy okulary. Nie tylko jest to niewygodne, lecz przede wszystkim bardzo niebezpieczne. Upadek może skończyć się poważnym uszczerbkiem zdrowia. Dlatego sportowcy wybierają soczewki kontaktowe. Warto przyjrzeć się, jakie szkła będą najlepsze dla nas.

Soczewki kontaktowe w sporcie
Każdy z nas na pewno pamięta, gdy kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu na lekcjach wf-u dzieci, noszące okulary cierpiały po grze w zbijaka, czy siatkówkę. Wiele razy kończyły się takie kontuzje wizytą w szpitalu. Oczy są naszym lustrem na świat, dlatego powinniśmy je chronić i nigdy nie ryzykować uprawiania sportu w okularach, nawet, jeśli mają plastikowe szkła. Mogą się nam zsunąć z nosa, połamać lub wbić w oko. Obecnie żadna wada wzroku nie oznacza rezygnacji ze sportu. Wystarczy dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe i cieszyć się swoim hobby.

Soczewki szczególnie przydają się, gdy:
uprawiasz sport z piłką (siatkówka, nożna, koszykówka, ręczna, itd.),
biegasz,
pływasz,
grasz rakietą,
uprawiasz sport ekstremalny,
sport kontaktowy.
Soczewki najlepsze dla ciebie
Podczas wyboru soczewek pamiętajmy, aby udać się uprzednio na wizytę do okulisty, który po przeprowadzeniu badań, dobierze soczewki najodpowiedniejsze dla naszego wieku, aktywności, stylu życia i przede wszystkim – wady wzroku.
Wybór soczewek jest bardzo szeroki. Opcje do wyboru:
czas noszenia: jednodniowy, dwutygodniowy, miesięczny, kwartalny,
tryb noszenia: dzienny lub ciągły.
Najbardziej popularne soczewki kontaktowe na polskim rynku to m.in.:
soczewki jednodniowe: Acuvue Advance z Hydraclear, Dailies All Day Comfort iWear DD Basic;
soczewki dwutygodniowe: Acuvue Advance for Astigmatism (dla osób z astygmatyzmem), Acuvue Oasys;
soczewki miesięczne: iWear® XR Toric Supreme (soczewki toryczne dla astygmatyków) lub iWear zwykłe, PureVision 2 HD, Air Optix Aqua Multifocal;
soczewki kwartalne: Optima FW BC.
Astygmatyzm już nie jest przeszkodą w uprawianiu sportów
Nawet osoby, które cierpią na astygmatyzm nie muszą już rezygnować z aktywności sportowych. Soczewki toryczne, które mają specjalnie skonstruowaną budowę, pozwalają na uzyskanie wyraźnego, niezakłóconego obrazu, a tym samy otwierają drzwi do swobodnego wyboru trybu życia. To wielki przełom w dziedzinie okulistyki.