Sposoby na „męski katar”

Wyniki badań
Wyniki badań

W powszechnej opinii utarło się przekonanie, że kobiety są ekspertkami od spraw zdrowia, domowymi lekarkami, aptekarkami i pielęgniarkami swoich mężczyzn. Jednak jak wynika
z badania SW Research, opieka nad mężczyznami nie jest dla kobiet niczym przyjemnym i tak naprawdę marzą one tylko o jednym: aby partner wyzdrowiał i to jak najszybciej! Co piąta kobieta spontanicznie wskazuje, że najlepszym sposobem na „męski katar” jest ignorowanie partnera. Co ciekawe, tylko co dziesiąta z nich uważa, że w tym czasie najlepiej zaopiekować się swoim mężczyzną.
Warto więc poznać sposoby kobiet na przetrwanie „męskiego kataru”. Oto kilka najczęściej wymienianych zaleceń:

Melisa

Kubek herbaty z melisy to idealny sposób na skołatane nerwy. Wiedziano o tym już
w średniowieczu. Nie można jednak przesadzać, bo przyjmowanie jej w nadmiarze, może
prowadzić do odczuwania zwiększonego niepokoju. Dlatego spożywanie melisy warto rozpocząć od mniejszej dawki i dopiero potem ewentualnie ją zwiększać.

Dziurawiec

Reguluje poziom serotoniny w organizmie, dzięki czemu wraca nam dobry nastrój. Przygotuj olej z dziurawca. Trzy garście kwiatów tego ziela rozgnieć w moździerzu i zalej oliwą z oliwek lub olejem słonecznikowym. Trzymaj przez sześć tygodni w nasłonecznionym miejscu. Pij 1-2 łyżeczki dziennie.

Sport

Ruch fizyczny to jeden z najlepszych sposobów na lepsze samopoczucie. Dlaczego? Ćwicząc, Twój mózg wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wystarczy 20 minut ćwiczeń i Twoje samopoczucie będzie dużo lepsze!

Spotkane ze znajomymi

Przebywanie z ludźmi, których lubimy pozwala nam odwrócić uwagę od naszych problemów i męczących myśli. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze zmniejsza odczuwanie stresu, relaksuje, a często też pomaga nam zdobyć dodatkową energię, by móc zadbać o swojego partnera podczas trwania „męskiego kataru”.