Stylizacje paznokci na różne okazje – jak je zrobić?

Kobiety uwielbiają dopasowywać swój image do okazji. Są niczym kameleony – wystarczy dać im odpowiednie narzędzia i czas, a dopasują swój wygląd z biurowego uniformu do wieczorowej stylizacji.

Stylizacje paznokci na różne okazje – jak je zrobić?

Kobiety uwielbiają dopasowywać swój image do okazji. Są niczym kameleony – wystarczy dać im odpowiednie narzędzia i czas, a dopasują swój wygląd z biurowego uniformu do wieczorowej stylizacji. Jak osiągnąć ciekawe wzory paznokci, używając hybryd do użytku domowego?

Kolorowe zdobienia – umiesz je zrobić!

Niektóre panie wychodzą z założenia, że tylko wykwalifikowana stylistka potrafi zrobić im paznokcie godne nadchodzącej imprezy. Okazuje się jednak, że wzory paznokci są bardzo łatwe do wykonania – wystarczy tylko dobrze przemyśleć dobór narzędzi, które dadzą dobry efekt i będą wygodne w użytku, i można z powodzeniem robić je na swoich palcach. Najprostsze zdobienia, na przykład bożonarodzeniowe choinki czy walentynkowe serduszka, można zrobić przy pomocy sondy do paznokci lub nawet zwykłej wykałaczki. Nie trzeba ich powielać na wszystkich paznokciach – właśnie dlatego są tak szybkie i proste. Robiąc standardowy manicure, jednolity na całej dłoni, można wraz z nadejściem odpowiedniej okazji po prostu dołożyć do niego fantazyjne zdobienie – w ten sposób zmieni się jego charakter z uniwersalnego na okazjonalny! W ten sposób wiele kobiet urozmaica swoje paznokcie bez nakładania wszystkich warstw hybrydy od nowa.

Kolorowy french – proste i efektowne zdobienie

Jeśli decydujesz się na wykonanie manicure w jednolitym kolorze, weź pod uwagę okazje, które się zbliżają, bo w łatwy sposób będziesz mogła w kilkanaście minut zmienić jego wygląd na bardziej odświętny. Przed Halloween warto zafundować sobie paznokcie w ciemnym kolorze – na przykład bordo, granatowym lub fioletowym, by wraz z nadejściem Nocy Duchów nałożyć ciekawe wzory paznokci przypominające coś, z czym chcesz się w tę noc utożsamiać. Kolorowy french jest jednym ze sposobów na zmianę wyglądu paznokci w kilka chwil, i to bez specjalnych umiejętności manualnych. Wystarczy tylko zestaw pasków do frenchu lub nawet zwykła taśma izolacyjna przyklejona do płytki. Przed Bożym Narodzeniem można klasyczne czerwone paznokcie ozdobić złotym brokatowym frenchem. Z okazji Wielkanocy pastelowe paznokcie w kolorze lila można pociągnąć przy wolnym brzegu żółtym kolorem, bardziej kojarzącym się z wiosną. Na walentynki paznokcie w kolorze nude możesz ubarwić czerwonym frenchem. Ten rodzaj zdobienia jest bardzo łaskawy – wiele zestawień kolorystycznych prezentuje się przy nim świetnie!

Zawsze modne i zawsze ładne ombre

Jeśli masz słabość do paznokci w jednolitym kolorze, o łagodnym kształcie, możesz pokochać ombre. Jest to zdobienie polegające na cieniowaniu – przejściu jednego koloru w inny z bardzo rozmytą granicą. Wykonuje się je za pomocą gąbki kuchennej w warunkach domowych, poprzez odciskanie na jednolitym kolorze w delikatny sposób jaśniejszego lakieru, a bliżej wolnego brzegu – nieco ciemniejszego. Aby te wzory paznokci wyszły perfekcyjnie, musisz robić je bardzo starannie, używając do drugiego koloru dwóch lub nawet trzech odcieni tej samej barwy, aby przejście wyglądało na naturalne. Ombre może być świetną stylizacją z okazji urlopu lub nadejścia wiosny. Wybierając różne kolory pastelowe do cieniowania, można nadać swojej stylizacji lżejszego, wiosennego charakteru. Z kolei soczyste, mocne kolory odważnie przechodzące w pozornie gryzące się barwy mogą fantastycznie zwieńczyć kolorowe, urlopowe stylizacje, w których nie należy się bać łączenia kolorów!