„Sułtan” Demet Altinyeleklioglu

„Sułtan” Demet Altinyeleklioglu

II połowa XV wieku. Niespodziewana śmierć Mehmeda Zdobywcy oznacza, że tron musi przejąć jeden z jego synów. Władzę przejmuje Szehzade Bajazyd, jednak matka 13-letniego Dżema, chłopaka dla którego władza jest ostatnim o czym marzy, pragnie by to właśnie jej syn zasiadł na tronie. Dżem pod naciskiem swojej matki i nauczycielek ogłasza światu swoje ambicje do bycia władcą. Tak właśnie zaczyna się historia młodego mężczyzny wciągniętego w bratobójczą walkę o tron, której głównym celem jest przetrwanie.

Niepowtarzalna atmosfera osmańskiej epoki łączy się tu ze światem mężczyzn owładniętych żądzą władzy oraz kobiet stojących na czele intryg i namiętności.

„Sułtan” Demet Altinyeleklioglu

Demet Altinyeleklioglu

Znana turecka pisarka, tłumaczka oraz producentka telewizyjna. Jej powieści osadzone w czasach Wielkiego Imperium Osmańskiego podbiły serca czytelników na całym świecie. Na ich podstawie powstał najbardziej znany turecki serial telewizyjny „Wspaniałe Stulecie”. Zadebiutowała jako powieściopisarka w 2009 roku, kiedy to do rąk czytelników trafiła książka pt. „Hürrem. Słowiańska odaliska”, która zarazem była pierwszym tomem serii „Tajemnice dworu sułtana”. Demet Altinyeleklioglu jest zwana „turecką Philippą Gregory”, a jej książki cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie. Pisarka mieszka wraz z rodziną w Stambule i Miami.