Tom Hanks szczerze o swojej chorobie

Tom Hanks (59 l.), to ulubieniec nie tylko amerykańskiej publiczności, ale milionów osób na całym świecie. Fani uwielbiają go za genialne kreacje w takich hitach jak "Forrest Gump", "Szeregowiec Ryan", czy "Cast Away". Tym bardziej niepokoi fakt, że aktor choruje...

Tom Hanks. Fot. GA
Tom Hanks. Fot. GA

Cukrzyca, bo na nią właśnie choruje hollywoodzki gwiazdor, nazywana jest cichym zabójcą. Zaniedbywana bywa śmiertelnie niebezpieczna.

W USA jest powszechna, tak samo jak powszechny jest problem otyłości, która jest jedną z przyczyn zachorowań.

Hanks o swój stan obwinia tylko i wyłącznie siebie. Na cukrzycę choruje od 2013 roku. W wywiadzie udzielonym dla brytyjskiej rozgłośni Times, tak mówił o przyczynach zachorowania:

Jestem z pokolenia leniwych Amerykanów, którzy imprezują do utraty tchu, by nagle stwierdzić, że źle się czują. Byłem leniwy i ciężki. Oglądaliście mnie w filmach, pamiętacie, jak wyglądałem.

Aktor w wywiadzie był niezwykle krytyczny względem siebie i w pewnym momencie powiedział nawet, że jest głupi… Oczywiście było to stwierdzenie w kontekście cukrzycy i tego, że mógł jej zapobiec.

Dziś aktor wie, że aby czuć się dobrze, musi przestrzegać diety i prowadzić zdrowy tryb życia i to właśnie robi.

Naszym zdaniem Tom wygląda teraz świetnie i zapewne tak też się czuje! Mamy nadzieję, że ten fantastyczny aktor jeszcze długie lata będzie się cieszył dobrym zdrowiem i nie raz zachwyci nas wspaniałą rolą! Tego życzymy i Jemu i sobie 😉