Treningi na świeżym powietrzu w pobliżu Twojego domu

Fitness to troska o kondycję, relaks a dla niektórych sposób na życie. Ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu to forma wzmożonej aktywności, która wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie, dlatego coraz częściej poszukuje się nowych atrakcyjnych miejsc i ścieżek do treningów w okolicy swojego mieszkania.

aktywnosc
Mobilna siłownia

Do treningów na świeżym powietrzu, szczególnie latem, przekonuje się coraz więcej osób. W ramach zachęcenia mieszkańców do aktywności fizycznej, z inicjatywy miasta powstają specjalne strefy ”street workoutu”. Są to konstrukcje składające się z wielu drążków, drabinek i prostych mechanizmów. W takim miejscu sprawdza się trening siłowy, ponieważ ćwiczenia bazują na własnej masie ciała. Przyrządy te, ze względu na specyfikę wykonywanych na nich ćwiczeń, kierowane są głównie w stronę młodych osób, jednak część z nich została przygotowana z myślą    o starszych pokoleniach. Dobrym przykładem jest stacja do ćwiczenia ramion, na której dźwigamy całe ciało. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dźwigni praktycznie każdy uniesie własny ciężar. Dobra lokalizacja „siłowni na świeżym powietrzu” skupia uwagę mieszkańców osiedli.

Bieganie w parach

Z każdym dniem na ulicach spotkać można coraz więcej biegaczy. Osoby regularnie uprawiające sport zapraszają swoich bliskich do dołączenia się w porannej przebieżce i skutecznie zarażają ich swoim sposobem na zdrowy tryb życia. Tak zgrane pary z czasem tworzą też większe grupy, aby bieganie sprawiało jeszcze więcej przyjemności. Najczęściej na miejsce treningu wybiera się wrocławskie parki, każde spotkanie odbywa się w nowym miejscu, w celu zwiększania dystansu, poznawania nowych miejsc czy ustalania najlepszych ścieżek biegowych. Tego typu inicjatywy budują poczucie wspólnoty. Mają one też korzystny wymiar ekonomiczny, ponieważ zachęcają ludzi do aktywności fizycznej bez dodatkowych kosztów. Osoby, którym podoba się ten rodzaj aktywności i chcą go kontynuować przez cały rok, szukają miejsc w pobliżu swojej okolicy, w których mogłyby regularnie biegać nie tylko latem.

Transport miejski

Latem chętniej przesiadamy się na rower – rezygnując z zatłoczonego autobusu czy tramwaju, wszelkie alternatywy dla pojazdów spalinowych pomagają w ochronie środowiska. Wspomniane bicykle są świetnymi środkiem transportu pozwalającym na szybkie poruszanie się po mieście, często szybciej niż samochodem. Dzięki ich mobilności ominiemy korki i ograniczymy emisję zbędnych spalin. Umożliwia ona również bezpośrednie dotarcie do celu, bez tracenia czasu na przesiadki w inne linie tramwajowe czy autobusowe. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu, świetną alternatywą są rowery miejskie. Regularne przejażdżki rowerem zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób sercowych, poprawiają naszą kondycję, a przede wszystkim pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami. Jest to świetna rozrywka zarówno dla samotnych kolarzy, jak i dla całej rodziny.