„Wczoraj” Felicia Yap

Jak znaleźć mordercę, gdy pamiętasz tylko to, co zdarzyło się… WCZORAJ.

„Wczoraj” Felicia Yap

To brzmi jak przepis na thriller doskonały: intrygująca zagadka kryminalna, mroczne sekrety i rzeczywistość niczym żywcem wyjęta z powieści science-fiction… O ten debiut zabijali się wydawcy! Claire to monoska. Podobnie jak trzy czwarte Brytyjczyków jej pamięć krótkotrwała obejmuje zaledwie jeden dzień. Awans społeczny zawdzięcza małżeństwu z Markiem, duosem, którego pamięć sięga dwa dni wstecz.

Mark jest znanym pisarzem, właśnie stawia też pierwsze kroki w polityce. Są razem szczęśliwi, a przynajmniej to właśnie Claire zapisała w swoim dzienniku. Do czasu, gdy nurt rzeki Cam wyrzuca na brzeg kobiece ciało. W policyjnym śledztwie wszystkie tropy prowadzą do Marka… W jaki sposób można jednak odkryć prawdę, skoro po dwóch dniach nic się już nie pamięta?

Felicia Yap – dorastała w Kuala Lumpur w Malezji. Wśród wielu zajęć, jakich się imała, są m.in. takie profesje jak: biolog komórkowy, historyk specjalizujący się w wojnach, wykładowca uniwersytecki, dziennikarz technologiczny, krytyk teatralny, sprzedawca na pchlim targu i modelka. Ukończyła program kreatywnego pisania w Faber Academy. Mieszka w Londynie. Powieść Wczorajto jej debiut.