Whitney Houston rusza w trasę koncertową po Europie? Jak to możliwe?

Tak, to dzieje się naprawdę! Wszystko dzięki... hologramom, których zadaniem będzie wskrzeszać legendarne gwiazdy.

Foto. Facebook @WhitneyHouston

Od tragicznej śmierci legendarnej artystki minęło już prawie 8 lat. Ta informacja wstrząsnęła fanami na całym świecie. Słuchacze, którym nigdy nie udało się uczestniczyć w koncercie „królowej” byli zawiedzeni. Powstaje jednak nowa inicjatywa, która umożliwi… wzięcie udziału w występie Whitney. Jak to możliwe?

O hologramach, mających „wskrzeszać” ponadczasowe gwiazdy mówi się już od dawna. Pierwsze takie zjawisko miało miejsce w 2012 na festiwalu Coachella w Kalifornii, gdzie pojawiła się cyfrowa wersja samego 2Paca. Od lat trwają prace nad rekonstrukcją trasy niezapomnianej grupy ABBA, przedtem jednak publiczność będzie miała okazje posłuchać… samej Whitney Houston. Hologram to trójwymiarowe odwzorowanie osoby na podstawie materiału video. Za cyfrowe „ożywienie” Whitney odpowiada firma koncertowa BASE Hologram, która ma już na swoim koncie takich artystów jak Roy Orbison czy Buddy Holly.

Show zatytułowane „An evening with Whitney. The Whitney Houston Hologram Tour” rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 3 kwietnia. Zawita aż do 26 europejskich miast i choć Polski póki co na koncertowej mapie nie ma, to najbliżej koncerty odbędą się w Berlinie, Bratysławie, Kijowie i Mińsku.

Opinie na temat pomysłu są podzielone. Część odbiorców nie może doczekać się niezwykłego przeżycia, pozostali natomiast apelują, aby pozwolić artystce spoczywać w pokoju. A jakie jest Wasze zdanie?

Wpis znaleziono dzięki:

- Whitney Houston

- Trasa koncertowa 2020

- BASE Hologram