Włącz swoje nieaktywne geny i poczuj ekstazę – „Projekt zdrowie”

Włącz swoje nieaktywne geny i wyprodukuj morfinę na własny użytek – zalecają autorzy „Projektu zdrowie. Szwedzkiego poradnika inteligenta”. Carl Johan Sundberg i Anders Hansen ujawniają, jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł. Rewolucyjna książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Smak Słowa już 14 czerwca!

Włącz swoje nieaktywne geny i poczuj ekstazę – „Projekt zdrowie”

W Szwecji nie brak harmonii w myśleniu o zdrowiu. Skandynawska mentalność pozwala poczuć smak prawdziwej wolności – w głowie i ciele. Porzućcie więc niespełniające obietnic, cudotwórcze kuracje, ale też kanapowy styl życia. Wcale nie trzeba być maratończykiem – przekonują Carl Johan Sundberg i Anders Hansen. Autorzy „Projektu zdrowie” obalają dziesiątki mitów. Dowodzą, że mylne jest wyobrażenie o niemądrym mięśniaku, bo aktywność fizyczna to inwestycja w rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Wyjaśniają też, jak przejście do autobusu może uruchomić nieaktywne geny, a ciało na własny użytek wyprodukować – dającą poczucie szczęścia – morfinę. Wskazówki od skandynawskich naukowców umożliwią osiągnięcie ekstazy oraz efektów porównywalnych ze skutecznością zabiegów chirurgicznych. Pozwolą także na odmłodzenie swojego biologicznego wieku.

Włącz swoje nieaktywne geny i poczuj ekstazę – „Projekt zdrowie”

Sundberg i Hansen bazują na doświadczeniach milionów osób. Z jednej strony podchodzą do tematu jak lekarze, z drugiej – jak statystycy, odnosząc się do setek najlepszych i najnowszych badań w dziedzinie medycyny i aktywności fizycznej. Naukowe zależności czynią w pełni zrozumiałymi, wyposażając czytelnika w gotowe już do użycia narzędzia. Ale autorzy „Projektu zdrowie” to nie tylko lekarze. Anders Hansen, ekspert w dziedzinie psychiki człowieka, to także ekonomista. Carl Johan Sundberg, profesor fizjologii, jako członek Komisji Medycznej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odpowiada natomiast za zdrowie najlepszych na świecie sportowców.

„Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta” to również propozycja dla miłośników dobrego stylu, która obdarza przyjemnością zmysły. Bo pięknie wydaną książkę czyta się i ogląda z równie niesłabnącą ciekawością. Ilustracje zaprojektowała polska rysowniczka Katarzyna Breczko.

Carl Johan Sundberg

Lekarz i profesor fizjologii pracy w Instytucie Karolinska w Sztokholmie. Był przewodniczącym Szwedzkiego Stowarzyszenia na rzecz Aktywności Fizycznej i Medycyny Sportowej. Jest członkiem Komisji Medycznej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a także współautorem „FYSS” – podręcznika skierowanego do Służby Zdrowia, który zawiera wskazania dotyczące aktywności fizycznej. W 2005 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Kartezjusza przyznawaną przez Komisję Europejską za osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji nauki.

Anders Hansen

Lekarz, ekspert w dziedzinie psychiatrii, a także ekonomista. Ukończył Instytut Karolinska oraz Wyższą Szkołę Handlową w Sztokholmie. Jest autorem ponad 2 tysięcy artykułów z dziedziny nauk medycznych, publikowanych zarówno w czasopismach naukowych, jak i w prasie codziennej. Pisze dla „British Medical Journal”, „Swidish Medical Journal”, „Dagens Industri”, „E24/SvD”, czy „Läkartidningen”.